Zvolenie Brecelyho neposunie Sieť dopredu, tvrdí analytik

Aktuálny vývoj v Sieti môže podľa Baránka spôsobiť komplikácie celej vládnej koalícii.
BRATISLAVA 13. augusta (WebNoviny.sk) – Zvolenie Romana Brecelyho za predsedu strany Sieť je udržiavacím scenárom, ktorý stranu neposunie dopredu a nenaštartuje jej avizované oživenie. Pre agentúru SITA to povedal politický analytik Ján Baránek. „Odchodom hrnčiarovcov zo snemu sa stratili posledné šance na revitalizáciu strany,“ povedal s tým, že nový predseda je Procházkov človek. Strana pod jeho vedením bude podľa Baránka naďalej zotrvačne fungovať a splácať dlhy, neprispeje to však k jej posilneniu.

Aktuálny vývoj v Sieti môže podľa analytika spôsobiť komplikácie celej vládnej koalícii. „Nastáva otázka, koľko má vládna koalícia vlastne členov,“ povedal s tým, že koaličný partneri Siete budú musieť vyjednávať s oboma znepriatelenými tábormi. Tie podľa Baránka nemusia mať kompatibilné záujmy a môžu sa snažiť navzájom robiť si zle.

Odporúčame:

Procházka skončil, novým predsedom Siete sa stal Brecely

Otázne je podľa Baránka aj to, akým spôsobom bude pätica poslancov vedená Andrejom Hrnčiarom zastúpená na koaličnej rade. „Všetci si uvedomujú, že cez ďalšie voľby by neprešli,“ dodal s tým, že v tomto prípade ostáva otázne, či sa oba tábory v rámci strany budú pokúšať ostať čo najdlhšie súčasťou koalície, prípadne sa jeden z nich vzbúri.

Minister dopravy Roman Brecely bol zvolený za predsedu strany Sieť. V sobotu ho do funkcie zvolili delegáti na mimoriadnom sneme. Brecely bol napokon jediným kandidátom na predsedu Siete. Člen predsedníctva Tomáš Stoklasa sa pred prvým kolom voľby predsedu vzdal kandidatúry práve v prospech Brecelyho. Poslanec NR SR Eduard Adamčík zas opustil rokovanie snemu spolu s ďalšími štyrmi poslancami NR SR.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. augusta 2016