Zreľák si roztrhol skrížený väz v kolene, Norimbergu bude chýbať minimálne pol roka

404369_zrelak2 676x451.jpg

NORIMBERG 27. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Adam Zreľák v službách nemeckého bundesligového 1. FC Norimberg si na stredajšom tréningu roztrhol predný skrížený väz v ľavom kolene a nezahrá si minimálne pol roka.

Je to pre nás veľmi smutná správa, Adam podával v ostatnom čase veľmi dobré výkony,“ povzdychol si tréner 1. FC Boris Schommers vo vyjadrení pre oficiálny klubový web. „Želáme mu skoré uzdravenie a veríme, že sa vráti ešte silnejší.“

V najbližších dňoch by mal Zreľák podstúpiť operáciu a následne začať pracovať na svojom návrate na trávniky. Dvadsaťštyriročný útočník nastúpil v tejto sezóne na 17 súťažných stretnutí, v ktorých zaznamenal tri presné zásahy.

Adam Zreľák tak s určitosťou nebude k dispozícii trénerovi slovenského reprezentačného tímu Pavlovi Hapalovi v blížiacich sa kvalifikačných stretnutiach o postup na majstrovstvá Európy 2020 v Trnave proti Maďarsku (21. marca) a v Cardiffe s Walesom (24. marca).

Viac k témam: 1. FC Norimberg, zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zreľák si roztrhol skrížený väz v kolene, Norimbergu bude chýbať minimálne pol roka © SITA Všetky práva vyhradené.

27. februára 2019