Zrážku troch áut pri Turčianskych Tepliciach neprežila žena

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. BRATISLAVA 23. januára (Webnoviny.sk) – Pri dopravnej nehode troch áut v katastri mesta Turčianske Teplice zomrela jedna osoba. Nehoda sa stala v pondelok pred 6:00. Ako informoval trenčiansky policajný hovorca Radko Moravčík, za doposiaľ presne nezistených okolností sa zrazili tri autá – Škoda Octavia, Mazda a Renault Thalia – idúce v smere od Banskej Bystrice na Martin.

Vozidlo Škoda viedla 28-ročná vodička, vozidlo Mazda šoférovala 39-ročná žena a Renault Thalia viedol 48-ročný vodič. Pri dopravnej nehode vyhasol život 43-ročnej spolujazdkyne z vozidla Škoda. Vodička vozidla Škoda a ďalší spolujazdec utrpeli predbežne ľahké zranenia, rovnako tak aj vodička Mazdy. U vodičov vykonanými dychovými skúškami alkohol nezistili. Škodu predbežne vyčíslili na 6 200 eur. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, dodržiavali dopravné predpisy a rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. januára 2017