Zomrel Geoff Nicholls, klávesák kapely Black Sabbath

Hudobník sa ku kapele pridal po odchode Ozzyho Osbournea v roku 1979 a po prvý raz sa objavil na štúdiovke Heaven and Hell (1980).BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Vo veku 68 rokov v sobotu zomrel hudobník Geoff Nicholls, známy najmä ako klávesák anglickej kapely Black Sabbath. Rodák z Birminghamu skonal v dôsledku rakoviny pľúc.

O Nichollsovom úmrtí informoval prostredníctvom sociálnej siete Facebook jeho kolega Tony Iommi. „Som zronený zo straty jedného z mojich najdrahších a najbližších priateľov Geoffa Nichollsa. S Geoffom sme si boli vždy veľmi blízki a bol mi naozaj pravým priateľom, ktorý ma takmer 40 rokov vždy podporoval. Bude mi naozaj chýbať a zostane v mojom srdci dovtedy, než sa znova uvidíme,“ napísal.

Geoffrey James „Geoff“ Nicholls sa narodil 28. februára 1948. K Black Sabbath sa pridal po odchode Ozzyho Osbournea z kapely v roku 1979 a po prvý raz sa objavil na štúdiovke Heaven and Hell (1980). Podieľal sa dovedna na deviatich albumoch formácie, z ktorých posledným bola nahrávka Forbidden (1995). Okrem toho pravidelne kapelu sprevádzal na koncertoch. Pred príchodom do Black Sabbath pôsobil v skupine Quartz.

Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. januára 2017