Zomrel Carlos Alberto Torres, kapitán majstrov sveta 1970

Carlos Alberto strávil väčšinu kariéry v najvyššej brazílskej súťaži. Najviac zápasov odohral v drese FC Santos, kde sa stal dobrým priateľom svojho legendárneho spoluhráča Pelého.RIO DE JANEIRO 26. októbra (WebNoviny.sk) – Kapitán víťazného brazílskeho tímu na futbalových majstrovstvách sveta 1970 v Mexiku Carlos Alberto Torres zomrel vo veku 72 rokov. Príčinou smrti bol infarkt, ktorý dostal v utorok vo svojom dome v Riu de Janeiro. Rakvu s telesnými pozostatkami slávneho obrancu vystavia v sídle Brazílskej futbalovej konfederácie (CBF), kde sa s ním bude môcť rozlúčiť široká verejnosť. Pochovať ho plánujú v stredu.

Rodák z Ria de Janeiro strávil väčšinu kariéry v najvyššej brazílskej súťaži. Najviac zápasov odohral v drese FC Santos, kde sa stal dobrým priateľom svojho legendárneho spoluhráča Pelého. Od roku 1977 pôsobil v USA, kde hrával za tímy New York Cosmos a California Surf.

„Zanechal po sebe obrovský odkaz plný úspechov a tvrdej driny, ktorú venoval podpore nášho futbalu,“ uviedla CBF vo vyhlásení. „Z úmrtia svojho priateľa som veľmi smutný,“ povedal pre médiá Pelé a dodal, že ich dobré vzťahy pretrvávali aj dlho po tom, ako obaja skončili s aktívnym futbalom.

Carlosa Alberta, ktorého po úspechu na spomenutom svetovom šampionáte vo vlasti prezývali „kapitán“, odborníci považujú za jedného z najlepších obrancov dvadsiateho storočia. Pamätný bol najmä jeho výkon vo finále MS 1970, v ktorom gólom po Pelého prihrávke spečatil triumf Brazílčanov 4:1.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. októbra 2016