Zmenili čas odvozu komunálneho odpadu v Bratislave, dôvodom sú dopravné obmedzenia

402932_olo 676x451.jpg

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) – Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) mení časový harmonogram väčšiny odvozov odpadu v súvislosti s dopravnými obmedzeniami, ktoré od 15. februára čakajú Bratislavu.

Odvoz začne o dve hodiny skôr

Dopravné obmedzenia totiž podľa hovorkyne spoločnosti Beáty Humenikovej môžu spôsobiť až dvojhodinové zdržanie vozidiel, keďže budú uzavreté zjazdy z Prístavného mosta smerom na Slovnaft, teda aj do spaľovne odpadu vo Vlčom hrdle. OLO z tohto dôvodu posúva výjazd zberných vozidiel zo 6:00 na 4:00 ráno.

V praxi to znamená, že spoločnosť OLO začne vykonávať odvoz odpadu v hlavnom meste už od 4:00 ráno. Tento posun umožní zberným vozidlám vykonať minimálne prvý odvoz odpadu do začiatku rannej dopravnej špičky,“ vysvetlila Humeniková.

Presunuté stanovištia zberných nádob

Majiteľov a správcov domov OLO v tejto súvislosti žiada o sprístupnenie zberných nádob vždy deň pred plánovaným odvozom. Pre uzavretie ulice Mlynské nivy budú vozidlá OLO oprávnené využívať Páričkovu ulicu s výnimkou časti ulíc Revúcka a Pavlovova.

Tam sa dočasne posunú stanovištia zberných nádob do tesnej blízkosti Páričkovej ulice. Prevádzka zberného dvora OLO na Starej Ivanskej ceste 2 bude bez zmeny.

Viac k témam: dopravné obmedzenia, komunálny odpad, OLO Odvoz a likvidácia odpadu
Zdroj: Webnoviny.sk – Zmenili čas odvozu komunálneho odpadu v Bratislave, dôvodom sú dopravné obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

14. februára 2019