Zlodej ukradol polmetrového pytóna, zasunul si ho do nohavíc

Majiteľka obchodu Christin Bjuganová uviedla, že policajtom sa už vinníka podarilo vypátrať vďaka kamerovému záznamu.Portland 12. januára (WebNoviny.sk) – Krádeže sa nevyhýbajú ani obchodom so zvieratami. Svoje o tom vedia v obchode A to Z Pets v americkom štáte Oregon, kde zlodej v piatok odcudzil viac než polmetrového pytóna tak, že si ho zasunul do nohavíc. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Majiteľka obchodu Christin Bjuganová uviedla, že policajtom sa už vinníka podarilo vypátrať vďaka kamerovému záznamu. Zatiaľ je stále na slobode.
„Vieme, kto to spravil,“ Bjuganová povedala novinárom. „Vieme, kde žije. Vieme, kde pracuje, vieme o ňom a jeho priateľke všetko. Takže očakávame, že nám nášho hada vráti späť.“

Videozáznam zachytáva podozrivého v spoločnosti modrovlasej ženy, ktorá je evidentne spolupáchateľkou. Muž jej podal kľúče, potom hada vybral z terária a šuchtavou chôdzou vyšiel z obchodu. Bjuganová povedala, že bolo od zlodeja „celkom odvážne“ zasunúť si hada do nohavice, zvlášť keď si krádež načasoval krátko pred dňom kŕmenia. „Na druhú stranu, had má rád teplé a tmavé miesta,“ dodala.

Pytóna predávali v A to Z Pets za 200 dolárov (cca 184 eur). „Keď sa pozriete na krádeže v obchodoch so zvieratami, často ide o prípady, v ktorých príde niekto opitý a spraví niečo hlúpe,“ vyhlásil policajný seržant Greg Stewart. „Toto je trochu iný prípad, aj keď strkať si hada dolu nohavicou nie je práve superinteligentný nápad. Je veľa spôsobov, ako sa to môže zvrtnúť.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. januára 2016