Zločinecký gang pohodil pred vládnu budovu tri ľudské hlavy

Štát Guerrero, v ktorom leží aj prímorské letovisko Acapulco, už celé roky sužuje s drogami súvisiace násilie. MEXIKO 15. augusta (WebNoviny.sk) – Tri odrezané ľudské hlavy pohodil mexický zločinecký gang pred vládnou budovou v meste Chilpancingo, metropole západomexického štátu Guerrero. Každá z hláv bola v osobitnom chladiacom boxe, informovala v pondelok stanica BBC.

V neďalekých uliciach boli nájdené tri telá. Pri boxoch sa nachádzal aj výhražný odkaz adresovaný „zradcom“ a „vydieračom“. Štát Guerrero, v ktorom leží aj prímorské letovisko Acapulco, už celé roky sužuje s drogami súvisiace násilie. Ľudské ostatky boli objavené v nedeľu ráno miestneho času. Polícia zatiaľ obete neidentifikovala. K činu sa prihlásil kartel Los Jefes.

Tento gang, jeden z najobávanejších v celom Mexiku, sa usiluje násilným spôsobom získať kontrolu nad pašeráckymi trasami pozdĺž tichomorského pobrežia krajiny. V štáte Guerrero pôsobia aj ďalšie menšie zločinecké skupiny, ktoré sa sústreďujú na únosy za výkupné i na vydieranie roľníkov a majiteľov obchodov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016