Žitňanská sa vyjadrila ku pochodu PRIDE, nenávisť nemá v tolerantnej spoločnosti miesto

349816_img_1128 640x420.jpg

BRATISLAVA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Prejavy nenávisti, akých sme svedkami aj v súvislosti so sobotňajším pochodom PRIDE, nemôžu mať v tolerantnej spoločnosti miesto.

A už vôbec by v nej nemalo mať miesto zneužívanie menšín na politické ciele. Vo svojom facebookom statuse to uviedla ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd). Ako dodala, môžeme mať rôzne názory k rôznym témam, aj téme LGBTI, ale bez nenávisti.

Odporúčame:
SNS vyzýva ombudsmanku Patakyovú na zvesenie dúhovej vlajky, úrad nepatrí komunite LGBTI

Ústava chráni aj osoby z menšiny

Naša ústava chráni práva a dôstojnosť každého človeka. Bez ohľadu na to, či patrí k väčšine, alebo k niektorej z menšín. Všetci sme ľudia a občania toho istého štátu. Osvojiť si tento princíp a brať ho ako samozrejmú súčasť života považujem za jednu z najdôležitejších výziev, bez ktorej sa ako spoločnosť nepohneme ďalej,“ uviedla Žitňanská.

V sobotu sa v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí od 13:00 koná Dúhový Pride. Pride je pestrofarebnou prechádzkou ulicami Starého Mesta a jeho hlavným cieľom je podpora viditeľnosti komunity lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí v ich plnej rozmanitosti na Slovensku. Podujatie príde podporiť aj verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, ktorá na okne svojho úradu vyvesila aj dúhovú vlajku. Stala sa preto terčom kritiky zo strany SNS, ktorá ju vyzvala, aby „ihneď zvesila tú zástavu z úradu„. Ak tak Patakyová neurobí, tak podľa SNS ich oklamala a sklamala.

Odporúčame:
Verejná ochrankyňa práv vyvesila dúhovú vlajku, prihovorí sa účastníkom pochodu

Most-Híd sa zastal ombudsmanky

Ombudsmanky sa zastala strana Most-Híd, ktorá Patakyovú do úradu navrhla. „Tak, ako volí parlament napríklad ústavných sudcov, tak volí aj verejného ochrancu práv. Asi nikto neráta s tým, že ústavní sudcovia sa pri svojom rozhodovaní budú riadiť želaniami politikov alebo politických strán, ale ústavou. Môžeme s rozhodnutiami a názormi verejného ochrancu práv súhlasiť, aj nesúhlasiť, ale mali by sme ich rešpektovať,“ uvádza sa v tohtotýždňovom stanovisku strany Most-Híd.

Viac k témam: dúhový pochod, Lucia Žitňanská
Zdroj: Webnoviny.sk – Žitňanská sa vyjadrila ku pochodu PRIDE, nenávisť nemá v tolerantnej spoločnosti miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2017