Žena maskovala cestu za IS ako svadobnú, dostala 12 rokov

Jaelyn Youngová, rodáčka z mesta Vicksburg, sa v marci priznala, že plánovala poskytovať materiálnu podporu tejto teroristickej organizácii. WASHINGTON 12. augusta (WebNoviny.sk) – Ženu z amerického štátu Mississippi, ktorá sa v minulosti snažila zamaskovať svoje plány pridať sa k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) ako svadobnú cestu, odsúdili vo štvrtok v meste Oxford na základe obvinenia z terorizmu na 12 rokov väzenia. Informovala o tom agentúra AP.

Jaelyn Youngová, rodáčka z mesta Vicksburg, sa v marci priznala, že plánovala poskytovať materiálnu podporu tejto teroristickej organizácii.
Youngovej hrozilo 20 rokov väzenia. Jej rodičia vo štvrtok požiadali súd o zhovievavosť. Obžalovaná hlasno vzlykala, keď sudkyňa Sharion Aycocková čítala rozsudok. Vyhlásila, že sa za svoje konanie hanbí.

Jej snúbenec Muhammad Dakhlalla sa 11. marca priznal k podobnému obvineniu a rozsudok sa má dozvedieť 24. augusta. Prokuratúra uviedla, že Youngová, ktorá prestúpila na islam počas štúdia na Štátnej univerzite v Mississippi, zatiahla Dakhlallu do svojho plánu.

Dvojicu zatkli v roku 2015 pred nástupom do lietadla v meste Columbus v štáte Mississippi. Letenky mali do tureckého Istanbulu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016