Žena chcela skočiť z okna a muž ležal na koľajniciach, polícia riešila prípady pokusov o samovraždu

401737_policia 1 676x507.jpg

BRATISLAVA/NITRA 4. februára (WebNoviny.sk) – Troch ľudí, ktorí chceli ukončiť svoj život, zachránili v januári policajti v Nitrianskom kraji. V Nitre pomohli žene, ktorá sedela na parapetnej doske na treťom poschodí a kričala, že skočí. Policajti s ňou nadviazali rozhovor, počas neho sa im ju podarilo zachytiť a vtiahnuť dnu.

Druhý prípad sa stal v Šuranoch v Novozámockom okrese. Ako polícia informovala na sociálnej sieti, muž ležal na koľajniciach, policajtom povedal, že je zúfalý a nechce sa mu žiť. Hliadka ho odovzdala do rúk záchranárom.

V treťom prípade zasahovali opäť policajti v Nitre. Hľadali muža, ktorý príbuzným oznámil, že chce zomrieť. Po dôkladnom prehľadávaní okolia ho našli visieť priviazaného o konár stromu. Okamžite mu poskytli prvú pomoc a až do príchodu záchranárov s ním komunikovali.

Každý ma niekedy ťažké obdobie a potrebuje pomoc. V prípade osobných problémov je možné zavolať na linky 116 111 a 055/ 622 2323.

Viac k témam: polícia, samovražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena chcela skočiť z okna a muž ležal na koľajniciach, polícia riešila prípady pokusov o samovraždu © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019