Zelenay s Jebavým nepremenili finálový mečbal, titul v Bratislave získali Nielsen a Puetz

9.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Igor Zelenay a Čech Roman Jebavý boli blízko k tomu, aby sa stali víťazmi štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2019. V sobotňajšom finále však v bratislavskom Národnom tenisovom centre (NTC) podľahli dánsko-nemeckému páru Frederik Nielsen, Tim Puetz po setoch 6:4, 6:7 (4), 9:11 (zápasový tajbrejk). Rodák z Trenčína tak nevyužil šancu na zisk štvrtého miestneho titulu. V roku 2009 sa radoval spoločne s Nemcom Philippom Marxom, v roku 2015 so Srbom Ilijom Bozoljacom a vlani nenašiel premožiteľa po boku ukrajinského tenistu Denisa Molčanova.

V prvom sete bez straty servisu

V prvom sete nestratila česko-slovenská dvojica ani jeden servis, a tak jej na úspech postačil jediný brejk z piateho gemu. Druhé dejstvo bolo veľmi vyrovnané, diváci videli iba jeden nepremenený brejkbal, a tak sa muselo rozhodovať v tajbrejku.

V skrátenej hre si za stavu 3:3 vypracovali dôležitý minibrejk Nielsen s Puetzom a set doviedli do víťazného konca. Záverečný zápasový tajbrejk bol dramatický až do samého konca. Za stavu 9:8 mali Zelenay a Jebavý šancu ukončiť zápas, ale následne stratili tri loptičky po sebe.

Zelenay nevylepšil zbierku titulov

Igor Zelenay nevylepšil svoju bohatú zbierku titulov. Na konte ich má 43, pričom až na dve výnimky sú všetky z podujatí kategórie ATP Challenger Tour.

Najcennejší titul kariéry dosiahol v septembri tohto roka, keď na turnaji ATP v ruskom Petrohrade triumfoval spolu s indickým hráčom Divijom Sharanom.

Peugeot Slovak Open – challenger – Bratislava

štvorhra mužov – finále

Frederik Nielsen, Tim Puetz (Dán./Nem.-2) – Igor Zelenay, Roman Jebavý (SR/ČR-3) 4:6, 7:6 (4), 11:9 (zápasový tajbrejk)

Viac k témam: ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenay s Jebavým nepremenili finálový mečbal, titul v Bratislave získali Nielsen a Puetz © SITA Všetky práva vyhradené.