Zelenay a Polášek zvládli štvorhru Davisovho pohára proti Švajčiarsku, Slovensko je bod od výhry

14.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovensko vedie v stretnutí I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Švajčiarskom po sobotňajšej štvorhre 2:1 na zápasy. O druhý bod domáceho tímu sa postarali Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali švajčiarsky pár Jerome Kym, Henri Laaksonen po setoch 6:3, 6:3.

Nehrajúci kapitán hostí Severin Lüthi oproti pôvodnej nominácii pozmenil nomináciu, keď Marca-Andreu Hüsleho nahradil iba 16-ročný Kym. Tento ťah mu však nevyšiel a Švajčiari nenadviazali na februárový triumf proti deblistom Ruska.

V úvodnom sete si slovenskí tenisti bez väčších problémov držali podanie a súpera nepustili ani do jednej šance na zisk brejku. Naopak, sami v šiestej hre využili druhú šancu na zisk servisu súpera, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo byť rozhodujúce – Slováci vyhrali prvý set 6:3. Aj v druhom sete boli domáci tenisti lepší a netrvalo dlho, kým si vypracovali náskok. Pri dvoch podaniach Filipa Poláška síce čelili brejkbalovým šanciam súperov, ale s touto nepríjemnosťou si poradili. Druhý set napokon ovládli rovnakým pomerom 6:3 a dosiahli cenné víťazstvo.

SLOVENSKO – ŠVAJČIARSKO 2:1 po sobotňajšej štvorhre

(13. – 14. septembra, Bratislava, antuka pod otvorenou strechou v AXA aréne NTC)

Viac k témam: Davis Cup, Davisov pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenay a Polášek zvládli štvorhru Davisovho pohára proti Švajčiarsku, Slovensko je bod od výhry © SITA Všetky práva vyhradené.