Zástupcovia Ukrajiny a Ruska podporili nové prímerie na východe Ukrajiny

KYJEV 24. augusta (WebNoviny.sk) – Sily bojujúce na východe Ukrajiny sa dohodli pred začiatkom nového školského roka na ďalšom prímerí. Do platnosti by malo vstúpiť už v piatok o polnoci, uviedol osobitný vyslanec Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Martin Sajdik, ktorého cituje spravodajská stanica BBC.

Odporúčame:
Do nových poľských pasov chcú dať obrázky z bývalých miest, Ukrajina a Litva sa proti tomu bránia

Boje počas predchádzajúcich rokov často zmarili nástup ukrajinských detí do školy 1. septembra. Zástupcovia Ukrajiny, Ruska a OBSE sa preto v stredu dohodli na novom prímerí, ktoré začne platiť 25. augusta o polnoci. Naposledy sa znepriatelené strany dohodli na prímerí v júni, pričom trvať malo do konca augusta.

Nový pokoj zbraní sa podarilo vyrokovať po tom, čo takýto krok v utorok jednoznačne podporili lídri takzvanej normandskej štvorky, teda Ruska, Ukrajiny, Francúzska a Nemecka. Boje na východe Ukrajiny si od apríla 2014 vyžiadali už viac než 10-tisíc obetí.

Viac k témam: prímerie, Rusko, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk – Zástupcovia Ukrajiny a Ruska podporili nové prímerie na východe Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017