Zack Yuen obvinil Slovanistu Petráša z rasizmu

Samuel Petráš mal Zacka Yuena podľa jeho slov rasisticky urážať, rozhodcovia nič nepočuli.PEKING 27. januára (WebNoviny.sk) – Hokejista čínskeho tímu Červená hviezda Kchun-lun Zack Yuen vyjadril rozhorčenie nad správaním slovenského útočníka Samuela Petráša zo Slovana Bratislava vo štvrtkovom vzájomnom zápase KHL.

Odporúčame:

Video: Víťazná séria Slovana sa skončila, prehral v Pekingu

Video: Nedorost po hrôzostrašnom zranení iba oddychuje

Dvadsaťtriročný obranca s čínskymi koreňmi pochádzajúci z Vancouveru si údajne vypočul od súpera rasistické poznámky. „Hokej je tvrdá hra. Vášne sú v ňom pravidelne veľké a často v ňom počujete tvrdé slová. To, čo mi povedal Petráš počas tretej tretiny, už bolo za hranicou. Nemôžem uveriť, že v dnešnom svete počujete niečo podobné. Rasizmus nemá v športe a ani v živote miesto. Neviem, či bude potrestaný, či počul niečo rozhodca. Viem, čo som ja počul a čo ma rozčúlilo,“ povedal podľa denníka Sport-Express Yuen.

Kchun-lun vyhral v Pekingu nad Slovanom 2:0 a prerušil desaťzápasovú sériu slovenského tímu so ziskom aspoň bodu. Vedenie mužstva sa postavilo na stranu svojho hráča. „Rozhodcovia nám hovorili, že počuli iba Zachovu reakciu. Petrášovi povedal, že je rasista. Môžeme upozorniť vedenie ligy na neprijateľné správanie protihráča. Ale je ťažko dosiahnuteľné, aby ho aj potrestali,“ uviedla tlačová služba Červenej hviezdy. Slovan už odcestoval z Číny, v sobotu sa predstaví na ľade Vladivostoku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2017