Záchranári v Ríme vytiahli muža zo zrúteného tunela, ktorý možno mal poslúžiť na vylúpenie neďalekej banky

490583_gettyimages 1168710317 676x451.jpg

13.8.2022 (Webnoviny.sk) – Záchranári v talianskom Ríme v piatok vyslobodili muža zo zrúteného tunela neďaleko Vatikánu. Ako referuje spravodajský web BBC, polícia má podozrenie, že mohol byť súčasťou gangu, ktorý sa cez tunel pokúšal preniknúť do banky.

Trom zo štyroch mužov sa podarilo utiecť pred zrútením tunela, no posledný z nich v ňom zostal uväznený v približne šesťmetrovej hĺbke. Tunel mal začiatok v čerstvo prenajatom obchode a viedol popod cestu.

Zachráneného muža i ďalšieho chlapa zatkli pre poškodenie verejného majetku. Ďalších dvoch mužov zadržali za „odpor voči verejnému činiteľovi“ po pokuse o útek z miesta, uviedla televízia Rai News.

Miestne médiá sú presvedčené, že tunel mal slúžiť na vylúpenie neďalekej banky. Domnievajú sa, že podozrivé osoby chceli na lúpež využiť aktuálny predĺžený víkend, keď mnoho obyvateľov odchádza z Ríma preč a oblasť v okolí banky je vtedy ľudoprázdna.

Viac k témam: Tunel, Záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Záchranári v Ríme vytiahli muža zo zrúteného tunela, ktorý možno mal poslúžiť na vylúpenie neďalekej banky © SITA Všetky práva vyhradené.

13. augusta 2022