Začal sa súd s obžalovanými za smrtiaci pád žeriavu v Mekke

Žeriav vážiaci 1350 ton sa vlani v silnom a prudkom vetre zrútil na Veľkú mešitu v Mekke a kusy betónu popadali na veriacich vo vnútri mešity.RIJÁD 11. augusta (WebNoviny.sk) – Súdny proces so 14 ľuďmi sa vo štvrtok začal v Saudskej Arábii v súvislosti s pádom žeriavu v Mekke, ktorý si vlani ešte pred začiatkom výročnej púte hadždž vyžiadal životy 111 pútnikov a zranenia stoviek ďalších ľudí. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Miestne médiá vo štvrtok uviedli, že pred súd sa postavili šiesti Saudskoarabi vrátane jedného miliardára, dvaja Pakistanci, Kanaďan, Jordánec, Palestínčan, Egypťan, občan Spojených arabských emirátov (SAE) a Filipínec. Mená obžalovaných nezverejnili.

Žeriav vážiaci 1350 ton sa v silnom a prudkom vetre zrútil na Veľkú mešitu v Mekke, na ktorej nádvorí sa nachádza najposvätnejšie miesto islamu Kába, a kusy betónu popadali na veriacich vo vnútri mešity. Denník Ukáz napísal, že obžalovaní sú obvinení z nedbalosti, poškodenia verejného majetku a nedodržania bezpečnostných predpisov.

Sesterský denník Saudi Gazette vychádzajúci v angličtine informoval, že vypočúvaných bolo 170 zamestnancov stavebného gigantu Saudi Binladin Group, ktorá mala žeriav v prevádzke. Firmu založil v roku 1931 otec zabitého teroristu Usámu bin Ládina.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. augusta 2016