Za stanicou Londýn Waterloo sa vykoľajil vlak, tri nástupištia sú zablokované

349403_switzerland_train_derailed_55192 c8703590db1a4fba8ad11348c1e274b6 640x420.jpg

LONDÝN 15. augusta (WebNoviny.sk) – Za železničnou stanicou Waterloo v Londýne sa vykoľajil vlak. Ako informoval britský dopravca Network Rail, incident sa stal o 5:40 miestneho času (6:40 SELČ), keď vlak pomaly odchádzal z nástupišťa a svojím vykoľajením zablokoval tri nástupištia.

Odporúčame:
Prokuratúra po tragickej zrážke vlakov v Egypte poslala do väzby rušňovodiča

Podľa fotografií od cestujúcich, vlak narazil do nákladného vagóna, píše BBC. Troch pasažierov na mieste prezreli príslušníci záchranných služieb, ale ani jedného z nich nehospitalizovali. Na mieste sú okrem záchranárov aj policajti a hasiči.

Prevádzkovateľ železníc, spoločnosť South West Trains oznámila, že prevádzka stanice bude z hľadiska príchodov a odchodov vlakov z Waterloo veľmi obmedzená a predpokladá sa, že to tak bude počas celého dňa. Mnoho vlakových spojov zrušili alebo ich zastavujú a vypravujú pred stanicou.

Odporúčame:
Aktualizované: V Alexandrii sa zrazili dva vlaky, 40 ľudí zahynulo a viac ako 100 je zranených

Dopravcovia vyzvali pasažierov, aby využili alternatívne cesty do svojich cieľových destinácií a upozornili ich na zaneprázdnenosť ďalších vlakových staníc, ktorá vznikla v súvislosti so situáciou.

Na Waterloo, ktorá je jednou z najrušnejších staníc v Spojenom kráľovstve, už bolo aj pred vykoľajením vlaku uzavretých desať nástupíšť v rámci opráv. Nový projekt v hodnote 800 miliónov libier (v prepočte takmer 880 miliónov eur) má prispôsobiť stanicu dlhším súpravám vlakov a vytvoriť priestor pre ďalších 30 percent pasažierov v najrušnejších časoch dňa.

Viac k témam: Londýn, vlak, Waterloo
Zdroj: Webnoviny.sk – Za stanicou Londýn Waterloo sa vykoľajil vlak, tri nástupištia sú zablokované © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2017