Za blokovanie sanitky budú arogantného vodiča stíhať

Do trestného konania bude pribratý aj znalec z odboru cestná doprava z dôvodu objektívneho posúdenia skutku. BRATISLAVA/TRENČÍN 30. mája (WebNoviny.sk) – Medializovaný prípad arogantného vodiča, ktorý na ceste z Trenčianskej Turnej do Trenčína niekoľko kilometrov bránil sanitke v plynulom prejazde rieši polícia ako trestný čin všeobecného ohrozenia.

Ako informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, v pondelok popoludní bol videozáznam jazdy vodiča mercedesu konzultovaný s prokurátorom Okresnej prokuratúry v Trenčíne a aj na základe toho bolo začaté trestné stíhanie vo veci.

„Polícia zabezpečí všetky potrebné dôkazné prostriedky, napríklad výsluchy svedkov, odborné vyjadrenie znalca z odboru cestnej dopravy a vykoná ďalšie úkony, ktoré priebežne vyplynú z výsledkov vyšetrovania. Do trestného konania bude pribratý aj znalec z odboru cestná doprava z dôvodu objektívneho posúdenia skutku. Bude potrebné napríklad zhodnotiť a posúdiť celý priebeh jazdy, vyhodnotiť kolízne situácie, ktoré vyvolal vodič mercedesu z okresu Partizánske počas svojej bezohľadnej jazdy“, uviedla Antalová.

Polícia je oprávnená vodičovi Mercedesu zadržať vodičský preukaz v zmysle zákona o cestnej premávke za porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom. „V tomto štádiu vyšetrovania momentálne nie je možné poskytnúť viac informácií, urobíme tak po ukončení celého vyšetrovania,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. mája 2016