• Ekonomický denník
  • Z Putinových mládežníkov budú aj profesionálni demonštranti, ich cieľmi sú stúpenci opozície

Z Putinových mládežníkov budú aj profesionálni demonštranti, ich cieľmi sú stúpenci opozície

372950_russia_opposition_12940 57312fef1cd74d7d88fa9aac498fab03 676x470.jpg

MOSKVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Mladá garda, mládežnícka organizácia strany Jednotné Rusko ruského prezidenta Vladimira Putina, zakladá skupinu „profesionálnych demonštrantov“, ktorých bude vysielať na demonštrácie stúpencov opozície.

Odporúčame:
Putin odsúdil útok spojencov v Sýrii ako agresiu a žiada o zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN

Ako v stredu vysvetlil predseda Mladej gardy Denis Davydov, jeho zámerom je dať dokopy 100 alebo 200 ľudí, „ktorí budú schopní do hodiny alebo dvoch prísť na ulicu a vyjadriť opačné názory“.  Členovia skupiny budú sledovať sociálne siete, aby sa včas dozvedeli o chystaných opozičných demonštráciách.

„Ak opozícia začne hádzať kamene, nebudeme mať právo utiecť. My ich nebudeme hádzať, ale nedovolíme, aby bol niekto zranený,“ vyhlásil Davydov.

Viac k témam: demonštrácia, Mladá garda, opozícia, Rusko, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Z Putinových mládežníkov budú aj profesionálni demonštranti, ich cieľmi sú stúpenci opozície © SITA Všetky práva vyhradené.

18. apríla 2018