Z hotela zasypaného lavínou zachránili ďalších štyroch ľudí

Podľa talianskych záchranárov sa z trosiek zavaleného hotela podarilo vytiahnuť dve ženy a dvoch mužov. RÍM 21. januára (WebNoviny.sk) – Štyroch živých ľudí vyslobodili v sobotu záchranári z trosiek hotela Rigopiano, ktorý v noci na štvrtok zasypala lavína vyvolaná dotrasmi po stredajšom zemetrasení v strednej časti Talianska. Podľa talianskych záchranárov sa z trosiek zavaleného hotela podarilo vytiahnuť dve ženy a dvoch mužov, čím sa počet zachránených zvýšil na 11.

Obrazom: Hotel Rigopiano v Taliansku pochovala lavína

Štyria ľudia nešťastie neprežili, napísala agentúra DPA.Podľa Ilaria Lacchettu, starostu obce Farindola, neďaleko ktorej sa hotel Rigopiano nachádza, malo zariadenie v čase nešťastia 24 hostí, vrátane štyroch detí, a nachádzalo sa v ňom 12 zamestnancov.Talianska prokuratúra medzitým začala vyšetrovanie vo veci neúmyselného zabitia.

Medzi niekoľkými hypotézami príčin tejto tragédie je aj nedostatočné zhodnotenie lavínového nebezpečenstva, napísali miestne médiá. Luxusný horský hotel je situovaný v stredotalianskej oblasti Abruzzo.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. januára 2017