YouTube, Facebook či Twitter bojujú proti konšpiračnému videu o koronavíruse, šíri sa rýchlo

440362_gettyimages 1216081955 676x451.jpg

8.5.2020 (Webnoviny.sk) – Najväčšie sociálne platformy upozorňujú na nové video, ktoré obsahuje konšpiračné teórie o koronavíruse a rýchlo sa šíri na internete. Takzvané Plandemic video vytvorili v podobe dokumentu a produkcia je na oveľa vyššej úrovni, ako pri iných podobných videách.

Ponúka množstvo nesprávnych informácií o pôvode vírusu a jeho prenose. Aj napriek veľkej snahe o jeho vymazanie ho používatelia stále zdieľajú. Novinka má 26 minút a objavila sa začiatkom týždňa, pričom sa začala rýchlo šíriť na YouTube, Facebooku, Twitteri a ďalších platformách.

Viac o téme: Koronavírus

Tvorcovia v ňom tvrdia, že koronavírus niekto vytvoril v laboratórnych podmienkach, že používanie tvárových masiek a rukavíc v skutočnosti vystavuje ľudí oveľa vyššiemu riziku a že zatváranie pláži je „šialenstvo„, pretože vo vode sa nachádzajú liečivé mikróby. Uvádzajú v ňom tiež, že počet mŕtvych v dôsledku ochorenia COVID-19 vlády zámerne falšujú s cieľom dosiahnuť lepšiu kontrolu nad ľuďmi.

Ani jedno z týchto tvrdení sa pritom neopiera o spoľahlivé vedecké a lekárske dôkazy.

Viac k témam: COVID-19, konšpiračné teórie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – YouTube, Facebook či Twitter bojujú proti konšpiračnému videu o koronavíruse, šíri sa rýchlo © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2020