Wu Min-sia sa sa rekordne zapísala do histórie olympiád

Tridsaťročná Číňanka Wu Min-sia je olympijskou rekordérkou medzi skokanmi do vody v počte zlatých medailí aj vo veku.RIO DE JANEIRO 8. augusta (WebNoviny.sk) – Štyri zlaté medaily na štyroch po sebe idúcich olympijských hrách a ešte k tomu v tej istej disciplíne. Číňanka Wu Min-sia sa v synchrónnych skokoch do vody z 3 m dosky postarala o rekordný zápis do olympijskej histórie.

Spolu s Š‘ Tching-mao nazbierali v nedeľňajšej súťaži 345,60 bodu, o 31,77 viac ako strieborné Talianky. Nerozhodil ich ani ľahký dážď v Centre vodných športov Marie Lenkovej. „Predviedli sme veľmi vysoký štandard,“ znela prvá reakcia 30-ročnej Wu, ktorá k svojej úspešnej kariére podotkla: „Keď som začínala so skokmi do vody, myslela som si, že je to vzrušujúci šport. Osobne chcem vždy vyhrať.“

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – tretí deň

Wu Min-sia je tiež prvá skokanka do vody s piatimi zlatými medailami na OH. Pred štyrmi rokmi v Londýne sa totiž presadila aj v individuálnej súťaži z 3 m dosky, teda v disciplíne, z ktorej má v zbierke aj aténske striebro a pekinský bronz. V Riu de Janeiro ju vynechala zo svojho programu a sústredila sa iba na párovú súťaž. V nej sa stala najstaršou olympijskou šampiónkou v histórii odvetvia, prekonala aj Američana Mickiho Kinga. Ten mal 28 rokov, keď v Mníchove 1972 vyhral skoky z 3 m dosky.

„Už sme si na súperenie s Číňankami zvykli. Na zlato už v podstate ani nemyslíme. Vždy je vyhradené Číne,“ poznamenala členka talianskeho páru Tania Cagnottová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016