Wolkerovu ulicu v Prešove čakajú úpravy, pribudnú na nej desiatky parkovacích miest

397528_thinkstockphotos 519196006 676x483.jpg

PREŠOV 20. februára (WebNoviny.sk) – Wolkerovu ulicu v Prešove čakajú úpravy. Jej obyvatelia vďaka nim získajú aj komfortnejšie parkovanie. Pribudne aj nová zeleň.

Priestor je nepostačujúci

Ako agentúru SITA informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná, v súčasnosti je pre bytovými domami na Wolkerovej ulici 9 – 11 šikmé parkovisko a až po koniec bytového domu číslo 19 parkujú vodiči pozdĺžne.

„Priestor je malý a nepostačujúci, preto majú obyvatelia tejto ulice často problém s parkovaním. Predmetom plánovaných úprav bude teda výstavba nových parkovacích miest v tejto lokalite a zvýšenie komfortu pre občanov,“ uviedla tlačová referentka Mestského úradu Lenka Novotná. Úpravami sa tak vytvorí 18 nových parkovacích miest, z toho 11 šikmých a sedem pozdĺžnych.

„Z tohto počtu bude jedno parkovacie miesto so šírkou 3,5 metra určené aj pre telesne postihnutých. Šírka šikmých parkovacích miest bude 2,5 metra. Rozmery pozdĺžnych parkovacích miest budú 5,5 x 2 metre,“ dodala Novotná.

Rozmery kolmých parkovacích miest

Úpravy budú pokračovať aj neďaleko bytového domu číslo 27 zo strany Mlynského náhonu, kde súčasné parkovisko už takisto kapacitne nepostačuje.

Na voľnej ploche vedľa neho preto vybudujú nové parkovisko, kde bude osem kolmo situovaných parkovacích miest, jedno bude vyhradené pre telesne postihnutých.

Rozmery kolmých parkovacích miest budú 4,5 x 2,5 metre, parkovacie miesto pre telesne postihnutých bude mať rozmery 4,5 x 3,5 metra. V rámci úprav v celej tejto lokalite sa vysadí aj niekoľko druhov nových stromov. Stavebné práce budú trvať približne do konca apríla.

Viac k témam: parkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Wolkerovu ulicu v Prešove čakajú úpravy, pribudnú na nej desiatky parkovacích miest © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2019