Wayne Rooney si za národný tím už nezahrá, najlepší strelec ukončil kariéru v reprezentácii

350202_wayne 640x420.jpg

LONDÝN 23. augusta (WebNoviny.sk) – Najlepší strelec v histórii anglickej futbalovej reprezentácie Wayne Rooney ohlásil v stredu koniec kariéry v národnom tíme. Odmietol možnosť byť súčasťou tímu Anglicka v najbližších zápasoch kvalifikácie MS 2018 proti Malte a Slovensku.

Rozhodol sa pre klubovú kariéru

„Verím, že teraz je čas ukloniť sa. Vždy zostanem vášnivým fanúšikom Anglicka,“ oznámil bývalý kapitán Albionu prostredníctvom vyhlásenia. Rozhodol sa sústrediť na klubovú kariéru. Na jeho konte zostane 119 štartov a 53 gólov v drese Anglicka.

„Bolo skvelé, keď mi Gareth Southgate tento týždeň zavolal a chcel ma späť do tímu na nadchádzajúce zápasy. Skutočne som to ocenil,“ vyjadril sa sa tridsaťjedenročný útočník. „Dlho a tvrdo som nad tým premýšľal, ale Garethovi som povedal, že teraz som sa rozhodol nadobro skončiť v medzinárodnom futbale,“ dodal.

Odporúčame:
Video: Wayne Rooney strelil svoj jubilejný 200. gól v Premier League

Nedostal sa ďalej ako do štvrťfinále

„Bolo to skutočne ťažké rozhodnutie, o ktorom som diskutoval s mojou rodinou, trénerom v Evertone a s mojimi najbližšími. Hrať za Anglicko bolo pre mňa vždy špeciálne. Zakaždým, keď ma vybrali ako hráča alebo kapitána, to bolo pre mňa privilégium a ďakujem každému, kto mi pomohol.“

Na vrcholných turnajoch sa s reprezentáciou nedostal nikdy ďalej než do štvrťfinále. „Jedna z mála vecí, ktorú ľutujem je, že som nebol súčasťou úspešného anglického výberu na turnaji. Dúfam, že skvelí hráči, akých priniesol Gareth, majú ambíciu ísť ďalej a verím, že všetci budú stáť za tímom. Jedného dňa sa sen stane skutočnosťou a teším sa, že budem pri tom ako fanúšik, alebo v akejkoľvek inej funkcii,“ odkázal Rooney.

Viac k témam: Anglicko, futbal, koniec kariéry v národnom tíme, Premier League, Wayne Rooney
Zdroj: Webnoviny.sk – Wayne Rooney si za národný tím už nezahrá, najlepší strelec ukončil kariéru v reprezentácii © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2017