Vzostup chorobnosti má za následok zákaz návštev pacientov v mnohých nemocniciach

403250_gettyimages 891597838 676x451.jpg

TRNAVA 17. februára (WebNoviny.sk) – Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave vydal zákaz návštev na lôžkových oddeleniach Fakultnej nemocnice v Trnave.

Chrípka dosiahla maximálne čísla

Dôvodom je vzostup chorobnosti na chrípku a chrípke podobné oddelenia. Zákaz platí až do odvolania, vedenie nemocnice sa v tejto súvislosti obracia na príbuzných pacientov, aby ho rešpektovali a chránili tak pacientov.

Návštevy sú z toho istého dôvodu zakázané aj v Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch a v skalickej nemocnici. Chrípka v Trnavskom kraji dosiahla v minulom týždni maximálne čísla tejto sezóny.

Lekári v kraji zaznamenali 12 723 akútnych respiračných ochorení, z toho 2267 chrípkových. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to nárast o 10 percent pri respiračných ochoreniach a o 8,5 percenta pri chrípke.

Najvyššia chorobnosť v okrese Dunajská Streda

Pre vysoký počet chorých bolo v minulom týždni v Trnavskom kraji zatvorených až 36 škôl, z toho 18 materských, 15 základných a tri stredné. Najvyššia chorobnosť bola už tretí týždeň po sebe zaznamenaná v okrese Dunajská Streda.

V rámci celého Slovenska bolo minulý týždeň evidovaných takmer 100-tisíc akútnych respiračných ochorení, z toho 18-tisíc prípadov chrípky a chrípke podobných ochorení.

Viac k témam: akútne respiračné ochorenia (ARO), chorobnosť, chrípka, Fakultná nemocnica v Trnave, Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ)
Zdroj: Webnoviny.sk – Vzostup chorobnosti má za následok zákaz návštev pacientov v mnohých nemocniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

17. februára 2019