Vyjednávači USA a Číny začali ďalšie kolo rokovaní o obchode, ale vyriešenie sporu je otázne

384771_thinkstockphotos 969852932 676x451.jpg

PEKING 14. februára (WebNoviny.sk) – Americkí a čínski vyjednávači začali vo štvrtok rokovania o obchode. Podľa podnikateľov a ekonómov však nie je pravdepodobné, že dvojdňové rozhovory vyriešenia obchodný spor, ktorý je hrozbou pre oslabujúci globálny ekonomický rast.

Americký prezident Donald Trump v decembri súhlasil s tým, že do 1. marca odloží ďalšie zvýšenie ciel, kým obe strany vyjednávajú. V utorok Trump uviedol, že síce nie je naklonený predĺženiu lehoty na rokovania, ale mohol by ju trochu posunúť, ak budú rozhovory prebiehať dobre.

To, že sa na rokovaniach osobne zúčastňujú hlavní obchodní vyjednávači, a to splnomocnenec USA pre obchod Robert Lighthizer a čínsky vicepremiér Liou Che, je podľa podnikateľských organizácií znakom, že rozhovory napredujú.

V americkej delegácii je aj minister financií Steven Mnuchin a námestník ministra financií David Malpass, ktorý je nominantom prezidenta Trumpa na post šéfa Svetovej banky.

Viac k témam: clá USA, obchodná vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyjednávači USA a Číny začali ďalšie kolo rokovaní o obchode, ale vyriešenie sporu je otázne © SITA Všetky práva vyhradené.

14. februára 2019