Vraždu novinára Kuciaka označil premiér Pellegrini za brutálny akt a útok na slobodu slova

397964_pellegrini 676x451.jpg

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Za brutálny akt a útok na jeden z pilierov mladej slovenskej demokracie – slobodu slova, považuje vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej premiér Peter Pellegrini.

Priorita vlády

Uviedol to na sociálnej sieti Facebook v súvislosti s ročným výročím Kuciakovej vraždy, ktorú si Slovensko vo štvrtok pripomína. Pellegrini sa do kresla premiéra dostal po tom, čo po vražde po tlaku spoločnosti odstúpil Robert Fico.

„Hneď po svojom nástupe do kresla predsedu vlády som sa jasne vyjadril, že vyšetrenie vraždy je jednou z priorít našej vlády. A preto sa chcem poďakovať vyšetrovateľom a prokurátorom, že svoju prácu vykonávajú skvele a podozriví aktéri vraždy už sedia vo väzbe,“ uviedol Pellegrini s tým, že si želá, aby vražda prestala rozdeľovať spoločnosť.

„Pokrok vo vyšetrovaní je zreteľný. Neželám si rozhádané Slovensko, kde sa bičujú vášne,“ dodal. Na záver vyzval, aby si spoločnosť pamiatku zavraždených pripomenula pokojne.

Chceli by podať prvé obžaloby

Dnes 21. februára uplynul rok od vraždy novinára redakcie Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Verejnosť sa o vražde dozvedela v pondelok ráno 26. februára 2018. Ešte v ten deň vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar potvrdil, že Kuciakova vražda pravdepodobne súvisí s jeho novinárskou prácou.

Momentálne sú v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej štyria obvinení, konkrétne Tomáš Sz. a Miroslav M. ako vykonávatelia, Zoltán A. ako sprostredkovateľ a Alena Zs. ako objednávateľka.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár na tlačovej besede začiatkom februára uviedol, že orgány činné v trestnom konaní pôvodne chceli v tomto prípade podať prvé obžaloby do konca februára 2019, pravdepodobne to však nestihnú.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Vraždu novinára Kuciaka označil premiér Pellegrini za brutálny akt a útok na slobodu slova © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2019