Vodička Volkswagenu sa čelne zrazila so škodovkou, na mieste zomrela

403206_nehoda 676x451.jpg

VEĽKÝ ŠARIŠ 16. februára (WebNoviny.sk) – Život 31-ročnej ženy z Michaloviec vyhasol v sobotu ráno pri dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel na ceste medzi Prešovom a Veľkým Šarišom. Ďalší dvaja ľudia utrpeli pri čelnej zrážke Škody Fabia a Volswagenu Polo zranenia.

Zrážka v pravotočivej zákrute

Ako informoval krajský policajný hovorca Daniel Džobaník, nehoda sa stala v sobotu krátko pred 9. hodinou, keď v smere od Prešova viedla 31-ročná žena z Michaloviec VW Polo, pričom zo zatiaľ nezistených príčin sa v pravotočivej zákrute čelne zrazila s oprotiidúcou Škodou Fabia.

Vodička Pola, ktorá bola pri nehode v aute sama, utrpela ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahla. „Pri nehode zahynula žena, ktorú sa záchranári snažili oživiť. Žiaľ, bezúspešne a lekár musel konštatovať smrť. Na mieste ďalej ošetrili dvoch mužov, ktorí utrpeli rôzne poranenia a transportovali ich do nemocnice,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Cesta bola uzavretá

Vo vozidle Škoda Fabia utrpeli 33-ročný vodič z Prešova a 45-ročný spolujazdec z Kojatíc ľahšie zranenia s predpokladanou dobou práceneschopnosti do 7 dní. Na mieste zasahovala aj polícia a šesť hasičov s tromi kusmi techniky.

Cesta 1. triedy bola zhruba poldruha hodiny uzavretá „Dychová skúška na alkohol bola u vodiča Fabie negatívna, u nebohej bude alkohol zisťovaný pri pitve,“ uviedol Džobaník. Ako dodal, príčiny a okolnosti nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Viac k témam: dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodička Volkswagenu sa čelne zrazila so škodovkou, na mieste zomrela © SITA Všetky práva vyhradené.

16. februára 2019