Vodcu afgansko-pakistanskej odnože IS vraj zabil útok dronu

Islamský štát stále tvrdí, že fundamentalista je nažive, hoci medzitým potvrdil smrť iného vysokopostaveného veliteľa zo svojich radov.ISLAMABAD 12. augusta (WebNoviny.sk) – Vodca odnože extrémistickej skupiny Islamský štát (IS) v Afganistane a Pakistane Háfiz Sajíd zahynul počas útoku amerického bezpilotného lietadla. K udalosti malo dôjsť ešte 26. júla, informovala v piatok stanica BBC.

Podľa afganských tajných služieb Sajíd zahynul v provincii Nangarhár ležiacej na východe krajiny. IS však stále tvrdí, že fundamentalista je nažive, hoci medzitým potvrdil smrť iného vysokopostaveného veliteľa zo svojich radov.

Odporúčame:

Mesto Manbidž je oslobodené od IS, vyhlásili sýrski Kurdi

Počas jediného útoku prišlo o život až 30 militantov vrátane ďalšieho významného člena tejto zločineckej skupiny Malvího Abdarrahíma Muslimdósta. Podľa BBC by zabitie týchto extrémistov znamenalo značnú stratu pre vedenie IS.

Ide iba o tretí prípad, keď vojenská koalícia pod velením USA súhlasila s použitím bezpilotných lietadiel proti pozíciám IS v Afganistane. Nangarhár je jedným z území, kde sú militanti z Islamského štátu najaktívnejší, tvrdí britské médium.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016