Vo Východnej odštartoval folklórny festival, ministerka Šimkovičová vyzdvihla krásu tradícií (video+foto)

528876_66883bbc49b96495127679 676x407.jpg

5.7.2024 (SITA.sk) – Odštartoval folklórny festival Východná, na otvorení sa zúčastnila aj ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS). Ide už o 69. ročník významného folklórneho festivalu na Slovensku.

Šimkovičová prišla oblečená v tradičnom myjavskom kroji, čím symbolicky podčiarkla význam a krásu slovenských ľudových tradícií. Informovalo o tom ministerstvo kultúry.

Ministerka vyzdvihla bohatstvo slovenského folklóru a jeho miesto v kultúrnom dedičstve. „Folklór je dušou nášho národa, zrkadlom našich koreňov a dedičstvom, ktoré musíme s láskou a hrdosťou odovzdávať ďalším generáciám. Festival Východná je skvostom, ktorý každoročne pripomína silu a krásu našich tradícií a spája ľudí z rôznych kútov Slovenska i zahraničia,“ povedala ministerka.

View this post on InstagramLoading…

Festival potrvá do 7. júla a návštevníkov čaká bohatý program, vystúpenia folklórnych súborov, remeselné trhy a mnoho sprievodných podujatí.

„Východná tak opäť ožije pestrými farbami krojov, melódiami tradičných piesní a nezabudnuteľnou atmosférou, ktorá oslavuje dedičstvo našich predkov,“ uzavrelo ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
69. ročník Folklórneho festivalu Východná (fotografie)

Viac k témam: festival Východná, Folklór, Ministerka kultúry SR
Zdroj: SITA.sk – Vo Východnej odštartoval folklórny festival, ministerka Šimkovičová vyzdvihla krásu tradícií (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2024