Vo vlaku v Rakúsku zranil útočník nožom dvoch mladíkov

Útočníka priamo vo vlaku zatkli dvaja policajti, ktorí museli použiť slzotvorný sprej, keďže kládol silný odpor. Oboch zranených previezli do nemocnice. Viedeň 16. augusta (WebNoviny.sk) – Očividne zmätený muž zaútočil v utorok ráno na západe Rakúska nožom na dvoch spolucestujúcich v regionálnom vlaku, pričom im spôsobil vážne zranenia. Agentúra APA informovala, že incident sa odohral na trati medzi mestami Feldkirch a Bregenz v rakúskej spolkovej krajine Vorarlbersko.

Muž ozbrojený nožom, ktorého identifikovali ako 60-ročného rodeného Nemca, napadol vo vlaku dvoch mladíkov vo veku 17 a 19 rokov, sediacich oproti nemu. Útok sa odohral bezprostredne pred príchodom na zastávku Sulz-Röthis okolo 06.35 h. Útočníka priamo vo vlaku zatkli dvaja policajti, ktorí museli použiť slzotvorný sprej, keďže kládol silný odpor.

Odporúčame:

Vo vlaku vo Švajčiarsku útočil nožom muž, zranil sedem ľudí

Oboch zranených, ktorých útočník zasiahol do brucha, chrbta a krku, následne previezli do nemocnice. Ľahké poranenia na ruke utrpel aj 22-ročný spolucestujúci, ktorý pomáhal pri zatýkaní páchateľa. Ďalší ľudia utrpeli šok a využili pomoc privolaného krízového tímu psychológov.

Rakúske orgány vylúčili súvislosť medzi udalosťou vo Vorarlbersku a sobotňajším útokom v priľahlej časti Švajčiarska, kde 27-ročný muž použil proti cestujúcim nôž a horľavinu. Útočník, ako aj 34-ročná žena neskôr v nemocnici podľahli zraneniam. Švajčiarska polícia zatiaľ nezistila motív sobotného útoku, nepredpokladá však, že by išlo o teroristický čin.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016