Vo Veľkej Británii namerali najnižšiu teplotu tejto zimy, pre mrazy zatvorili stovky škôl

401463_skotsko 676x451.jpg

LONDÝN 1. februára (WebNoviny.sk) – V južných častiach Anglicka a vo Walese zatvorili z dôvodu snehu a mrazivého počasia stovky škôl. Informuje o tom britská stanica BBC.

Uzavreli stovky škôl

Podľa jej údajov je vo Walese mimo prevádzky viac než 500 škôl, okolo 200 ich zavreli v grófstve Berkshire, 250 v grófstve Wiltshire a 300 ďalších v Buckinghamshire. Výstrahy pred snehom a poľadovicou platia v častiach Anglicka, Walesu, Škótska aj Severného Írska.

Lety v Bristole boli v piatok zrušené až do 13:00, kým zamestnanci tamojšieho letiska neodpratali sneh z pristávacej dráhy.

Spoločnosť British Airways zrušila ráno desiatky letov na letisku Heathrow a odporučila cestujúcim, aby si overili svoje odletové časy. Obmedzenia postihli aj železničnú dopravu, z južného Anglicka hlásia výpadky elektrickej energie.

Najnižšia teplota zimy

V piatok v skorých ranných hodinách namerali v Braemare v grófstve Aberdeenshire najnižšiu teplotu tejto zimy – mínus 15,3 stupňa Celzia.

To je najnižšia teplota zaznamenaná vo Veľkej Británii od roku 2012, keď v Holbeachu v Lincolnshire namerali mínus 15,6 stupňa Celzia.

Viac k témam: Anglicko, mrazy, počasie, Wales
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Veľkej Británii namerali najnižšiu teplotu tejto zimy, pre mrazy zatvorili stovky škôl © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2019