Vlhová stratila na víťazku viac ako sekundu, tretí tréning v Aare museli skrátiť pre silný vietor

402185_petra vlhova ms v zjazdovom lyzovani aare 676x427.jpg

AARE 7. februára (WebNoviny.sk) – Rakúšanka Stephanie Venierová dosiahla najlepší čas v treťom tréningu zjazdu žien na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare. Švajčiarka Wendy Holdenerová na druhom mieste zaostala iba o 9 stotín sekundy.

Venierová bola najrýchlejšia napriek tomu, že minula jednu z bránok. Slovenka Petra Vlhová sa zaradila na 20. miesto s odstupom 1,11 s, americká legenda Lindsey Vonnová po páde v utorkovom super G stredajší ani štvrtkový tréning zjazdu neabsolvovala.

Postupné zlepšovanie sa Vlhovej v tréningoch zjazdu je prísľubom pred piatkovými pretekmi v alpskej kombinácii, v ktorej bude pri neúčasti Američanky Mikaely Shiffrinovej jednou z adeptiek na cenný kov. Vlhová je piata najlepšia žena v kombinácii zo ZOH 2018 v Pjongčangu.

Tretí meraný tréning pred nedeľňajšími pretekmi v zjazde žien na MS 2019 absolvovalo 44 pretekárok na skrátenej trati, ktorá sa začínala na úrovni štartu super G. Dôvodom bol silný vietor v hornej časti majstrovskej zjazdovky. Od 12.30 h prebiehal mužský tréning zjazdu.

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní – Aare

štvrtok – výsledky

Tretí tréning zjazdu – ženy: 1. Stephanie Venierová (Rak.) 1:02,66 min, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,09 s, 3. Ricarda Haaserová a Tamara Tipplerová (obe Rak.) +0,19 s, 5. Ester Ledecká (ČR) +0,20, … 20. Petra Vlhová (SR) +1,11

Viac o téme —> MS v zjazdovom lyžovaní 2019

Viac k témam: Aare, majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová stratila na víťazku viac ako sekundu, tretí tréning v Aare museli skrátiť pre silný vietor © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2019