Vláda požiadala OSN o pomoc pri zhromažďovaní dôkazov proti Islamskému štátu

BAGDAD 16. augusta (WebNoviny.sk) – Iracká vláda požiadala Bezpečnostnú radu OSN o pomoc pri zhromažďovaní dôkazov proti Islamskému štátu za účelom stíhania extrémistov za zločiny proti ľudskosti. Iracký minister zahraničia Ibrahím al-Džafárí v liste generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi napísal, že jeho vláda a Veľká Británia pracujú na návrhu rezolúcie, v ktorej požiadajú Bezpečnostnú radu o asistenciu.

Odporúčame:
Zadržali muža napojeného na Islamský štát, ktorého hľadal Interpol

Cieľom je využiť medzinárodných expertov na trestné stíhanie džihádistov. Britský veľvyslanec pri OSN Matthew Rycroft už predtým povedal, že Bezpečnostnú radu požiadajú o pomoc „pri komplikovanom, ale kľúčovom zaisťovaní obrovského množstva dôkazov o zločinoch Daíšu spáchaných na irackom území“.

Odporúčame:
Indonézska polícia zatkla militantov, ktorí pripravovali chemický útok

„Zločiny spáchané teroristickou organizáciou Daíš proti civilistom, infraštruktúre a archeologickým pamiatkam v Iraku sú zločiny proti ľudskosti, čo si vyžaduje postavenie ich pôvodcov pred spravodlivosť v súlade s irackým právom,“ uviedol al-Džafárí v liste.

Viac k témam: Islamský štát, OSN
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda požiadala OSN o pomoc pri zhromažďovaní dôkazov proti Islamskému štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017