Video z CERN-u zachytáva rituálnu vraždu, má ísť o fikciu

CERN na svojej oficiálnej webovej stránke videozáznam označil za ‚fikciu zobrazujúcu vykonštruovaný výjav‘.ŽENEVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Vedenie Európskej organizácie pre jadrový výskum (CERN) vo štvrtok uviedlo, že začalo interné vyšetrovanie v súvislosti s „mystifikačným“ videom nedávno natočeným v areáli tejto inštitúcie, ktoré zjavne napodobňuje rituálnu vraždu.

Video, ktoré bolo nakrútené v jednej z budov CERN-u, zachytáva viacero osôb v dlhých čiernych plášťoch s kapucňami stojacimi na dvore. Jedna osoba, žena, si plášť zloží a ľahne si na zem. Potom k nej pristúpi iná osoba, ktorá ju zdanlivo dobodá. Kameraman následne škaredo zanadáva, obraz sa roztrasie a videozáznam skončí.

CERN na svojej oficiálnej webovej stránke videozáznam označil za „fikciu zobrazujúcu vykonštruovaný výjav“. Uviedol tiež, že niektorí z jeho zamestnancov majú sklon preháňať to s vtipkovaním. O prácu v tejto inštitúcii, ktorá disponuje najväčším a najvýkonnejším urýchľovačom častíc na svete – Veľkým hadrónovým urýchľovačom (LHC), majú záujem vedci z celého sveta, pripomenula agentúra AP.

Video: V budove CERN-u bolo natočená fiktívna vražda

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2016