Video: Weissovi sa v Katare darí, strelil ďalší gól

Vladimír Weiss v nadstavenom čase premenil pokutový kop a spečatil výsledok v zápase na ihrisku tímu Al-Wakra.

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový krídelník v službách katarského klubu Al-Gharafa Vladimír Weiss mladší skóroval vo štvrtkovom zápase na ihrisku tímu Al-Wakra (2:0 pre hostí) v rámci 6. kola tamojšej najvyššej dlhodobej súťaže.

Weiss v nadstavenom čase druhého dejstva premenil pokutový kop a spečatil výsledok. Po jednom góle strelil aj v úvodných troch kolách katarskej Stars League. Trikrát skóroval z pokutového a raz z priameho kopu. Al-Gharafa má bilanciu dve víťazstvá, dve remízy, dve prehry a s ôsmimi bodmi jej patrí 7. priečka v 14-člennom ligovom pelotóne.

Krídelník s dobrou kľučkou Weiss ml. nechýba v nominácii trénera SR Jána Kozáka na novembrové zápasy národného mužstva, posledné dva v tomto kalendárnom roku. Slováci si najskôr zmerajú sily s Litovčanmi (11. 11. o 20.45 h v Trnave) v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska a rok 2016 uzavrú prípravným duelom na pôde Rakúšanov (15. 11. o 20.45 h vo Viedni na Štadióne Ernsta Happela).

Weiss pôvodne figuroval v Kozákovej nominácii na októbrové kvalifikačné stretnutia proti Slovinsku (0:1 v Ľubľane) a Škótsku (3:0 v Trnave), no slovenský kormidelník sa napokon rozhodol nevyužiť jeho služby. Ako je známe, 26-ročný Bratislavčan čelí obvineniu od polície z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Reprezentoval Slovensko na MS 2010 aj ME 2016.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2016