Video: Velez-Zuzulová nevzdáva boj o slalomový glóbus

Veronika Velez-Zuzulová sa stala víťazkou najštedrejšie dotovaného ženského slalomu vo Svetovom pohári a v priebežnom hodnotení disciplíny si upevnila tretiu priečku.FLACHAU 13. januára (WebNoviny.sk) – Veronika Velez-Zuzulová je natoľko skúsená, že už vie predvídať, kedy podá výkon na hranici svojich možností a zabojuje o víťazstvo. Presne taký pocit sa v nej dostavil pred utorkovým „nočným“ slalomom v rakúskom Flachau.

Odporúčame:

Fantastická Velez-Zuzulová vyhrala vo Flachau, Vlhová šiesta

Atraktívne podujatie pod reflektormi, ktorého kulisu tvorilo vyše 10 000 divákov, ale aj niekoľko centimetrov čerstvo napadaného snehu, režírovali na svahu skvelé Slovenky. Víťazstvo si odniesla Velez-Zuzulová, ktorá položila základ svojho triumfu najrýchlejšou jazdou v 1. kole. V tom druhom zasa dominovala Petra Vlhová, ktorá sa raketovou rýchlosťou vyhupla z jedenástej na celkovú 6. priečku.

Prvé a šieste miesto, to už raz v tejto sezóne SP slalomárok v slovenskom podaní bolo. Ibaže s tým rozdielom, že v Aare senzačne triumfovala Vlhová. „Keď pred pretekmi cítim pohodu, je to dobré. Vtedy do toho idem s tým, že zvíťazím. Vlastne dopredu viem, ako to celé dopadne. Keď sa postavím na štart, už viem, či je to dobré. Dnes to také bolo,“ uviedla Velez-Zuzulová hlúčiku slovenských novinárov vo Flachau.

Stala sa víťazkou najštedrejšie dotovaného ženského slalomu vo Svetovom pohári a v priebežnom hodnotení disciplíny si upevnila tretiu priečku. Znamená to reálny vstup do boja o slalomový glóbus?

„Teraz som v pohode, ale sezóna sa ešte môže zvrtnúť. Po jednom vypadnutí mám o jeden slalom menej ako súperky, ale budem bojovať do posledných pretekov. Teraz som v pohode a treba to využiť,“ vyznala sa Velez-Zuzulová. Jej rakúsky manažér Kilian Albrecht povedal zaujímavú myšlienku. „Pred troma rokmi Veronika zvíťazila v Semmeringu a to bol tiež večerný slalom. Zrejme jej slalomy pod umelým svetlom v Rakúsku vyhovujú,“ zasmial sa bývalý skvelý slalomár Albrecht.

Veľa nechýbalo a v utorok pred desiatou večer sa mohol zrodiť historický okamih: iba slovensko-české slalomové stupne víťazov. Nestalo sa. Petra Vlhová po skvelom druhom kole to vytiahla z 11. na 6. miesto, ale tesne za Velez-Zuzulovú a Šárku Strachovú. „Blíži sa výlučne česko-slovenské pódium? My s Peťou o tom snívame, ak by tam bola aj Šárka, bolo by to super,“ povedala Velez-Zuzulová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. januára 2016