Video: Vandeweghová v semifinále Australian Open vyzve Venus

Venus Williamsová vo štvrťfinále Australian Open vyradila Anastasiu Pavľučenkovovú, CoCo Vandeweghová po svetovej jednotke dala kanára aj Garbine Muguruzovej-Blancovej.MELBOURNE 24. januára (WebNoviny.sk) – Spojené štáty americké majú garantované miesto vo finále ženskej dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezónyna Australian Open v Melbourne. Prvé dva štvrťfinálové zápasy sa skončili víťazstvami amerických hráčok.

VŠETKY SPRÁVY A VÝSLEDKY Z AUSTRALIAN OPEN

Skúsená Venus Williamsová nasadená ako trinásta zdolala Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú (24.) za 107 minút 6:4, 7:6 (3) a CoCo Vandeweghová si v pozícii nenasadenej hráčky nečakane hladko poradila s turnajovou sedmičkou Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou 6:4, 6:0.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrťfinále Australian Open

Vandeweghová prestrieľala renomovanejšiu súperku vo víťazných úderoch jednoznačne 31:14. Pre 25-ročnú newyorskú rodáčku to bude premiéra v semifinále na Majors, doteraz bola najďalej na Wimbledone 2015 vo štvrťfinále.V Melbourne z predchádzajúcich piatich účastí v hlavnej súťaži štyrikrát neprešla cez 1. kolo.

Zostávajúce dva štvrťfinálové duely ženskej dvojhry Karolína Plíšková (ČR-5) – Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) a Johanna Kontová (V. Brit.-9) – Serena Williamsová (USA-2) prídu na rad v utorok.

Dvojhra žien – štvrťfinále:

CoCo Vandeweghová (USA) – Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7) 6:4, 6:0 za 83 minút

Venus Williamsová (USA-13) – Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-24) 6:4, 7:6 (3) za 107 minút

Utorkový program štvrťfinále dvojhry žien
– zhora podľa „pavúka“

Karolína Plíšková (ČR-5) – Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) / bilancia 3:2
Johanna Kontová (V. Brit.-9) – Serena Williamsová (USA-2) / bilancia 0:0

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. januára 2017