Video: V uliciach zaplaveného austrálskeho mesta Townsville sa objavili krokodíly

401772_1549268138608 676x380.jpg

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – V uliciach austrálskeho mesta Townsville, ktoré cez víkend zasiahli obrovské záplavy, sa v pondelok objavili krokodíly.

Pred krokodílmi varovalo aj ministerstvo

Viacerí obyvatelia mesta zverejnili na sociálnych sieťach fotografie týchto nebezpečných plazov, ako ležia na ich záhrade alebo sa plazia po ceste. Jedna z fotografií zobrazuje aj krokodíla lezúceho na strom nad zaplavenou cestou.

Pred nebezpečenstvom výskytu krokodílov varovala v pondelok aj ministerka životného prostredia austrálskeho štátu Queensland Leeanne Enoch. „Krokodíly môžu byť na cestách, a keď voda opadne, môžu sa objaviť aj na nečakaných miestach,“ uviedla.

Ďalší dážď by spôsobil väčšiu tragédiu

Z najviac postihnutých častí Townsville už záchranári evakuovali vyše 1 100 obyvateľov. Premiérka Queenslandu Anastasia Palaszczuková v pondelok povedala, že ďalší dážď v Townsville a okolí v nadchádzajúcich dvoch dňoch by mohol spôsobiť ešte väčšiu tragédiu.

Výpusty miestnej hrádze sú otvorené, aby sa predišlo vyliatiu rieky Ross z jej brehov a následnému vytopeniu predmestí Townsville. Starostka mesta Jenny Hillová označila aktuálne zrážky za „udalosť, ktorá sa opakuje možno raz sa sto rokov“ a dodala, že ešte nie sú „z najhoršieho vonku“. Informácie pochádzajú z webstránky britskej mediálnej spoločnosti BBC a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V uliciach zaplaveného austrálskeho mesta Townsville sa objavili krokodíly © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019