Video: V parížskom hoteli Ritz vypukol veľký požiar

V hoteli sa v utorok ráno nachádzalo asi 150 stavebných robotníkov, ktorých evakuovali. PARÍŽ 19. januára (WebNoviny.sk) – Približne 130 hasičov a okolo 40 požiarnických áut nasadili do hasenia požiaru, ktorý v utorok zachvátil strechu luxusného hotela Ritz na Námestí Vendôme v centre Paríža. Podľa televízie BFMTV požiar vypukol okolo 07.00 h na siedmom poschodí a veľmi rýchlo sa rozšíril na ôsme poschodie a strešnú konštrukciu.

Hotel prechádza náročnou rekonštrukciou. Podľa plánov mal byť po troch rokoch rekonštrukčných prác znovuotvorený v marci tohto roku. V hoteli sa dnes ráno nachádzalo asi 150 stavebných robotníkov, ktorých evakuovali. Podľa hovorcu hotela si požiar zatiaľ nevyžiadal ani obete, ani zranených. Rozsah škôd ešte nezistili. Hovorca spresnil, že cieľom a úlohou hasičov je zastaviť šírenie požiaru. Podľa hasičov je plocha zasiahnutá požiarom pomerne veľká.

Obrazom: Požiar v hoteli Ritz v Paríži

Kvôli likvidácii požiaru uzavreli v okolí hotela niekoľko ulíc. Policajná prefektúra, ktorá prostredníctvom svojho konta na sieti Twitter o požiari informovala, vyzvala vodičov, aby sa vyhli tejto časti mesta. Parížsky Ritz bol dlhé roky domovom módnej návrhárky Coco Chanel a francúzskeho spisovateľa Marcela Prousta. Na pohárik sa tam v bare rád zastavil aj americký novinár a spisovateľ Ernest Hemingway.

Hotel Ritz bol naposledy v rekonštrukcii v 80. rokoch minulého storočia, keď sa stal majetkom magnáta egyptského pôvodu Mohameda Al-Fayeda.

Video: Požiar parížskeho hotela Ritz

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. januára 2016