TORONTO 22. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel gólom k víťazstvu Montrealu nad Philadelphiou (5:1) vo štvrtkovom zápase NHL. Tatar skóroval dvadsiatykrát v tejto sezóne a stal sa druhou hviezdou zápasu.

Zo 60 stretnutí má na konte 45 bodov (20+25) a stále šancu prekonať svoj strelecký aj bodový rekord z ročníka 2014/2015, keď v drese Detroitu strelil 29 gólov a dokopy mal 56 bodov. „Veľa vecí nám dnes večer na ľade fungovalo. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené,“ povedal Tomáš Tatar, cituje ho oficiálny web NHL.

Černák rozdal štyri bodyčeky

Vo štvrtok boli v hre aj traja slovenskí obrancovia. Ani jeden sa nezapísal do štatistik produktivity. Erik Černák sa predviedol 4 „hitmi“, jednou zablokovanou strelou a jednou mínuskou pri víťaznom zápase Tampy Bay nad Buffalom 2:1 po samostatných nájazdoch.

V tomto stretnutí dosiahol Nikita Kučerov tridsiaty gól a zároveň stý bod v tejto sezóne. Ruskému lídrovi kanadského bodovania NHL sa to podarilo v 62 zápasoch, čo je najmenší počet od sezóny 1996/1997. Vtedy potreboval Mario Lemieux na 100 bodov iba 61 zápasov.

„Veľmi špeciálny moment. Hrali sme dobre a zo všetkého najdôležitejšie sú dva body,“ komentoval Nikita Kučerov pre nhl.com.

„Olejári“ otočili zápas

Andrej Sekera absolvoval od návratu do NHL druhý zápas a tentoraz bol už víťazný. Edmonton doma otočil duel s New York Islanders z 2:3 na 4:3 a skúsený slovenský obranca odohral 15:25 min s dvoma strelami a jedným plusovým bodom. O víťazstve domácich rozhodol v predĺžení 32. gólom v sezóne ich kapitán Connor McDavid.

Ottawa prehrala na ľade New Jersey 0:4 a v drese hostí odohral 15:07 min Christián Jaroš. Pripísal si 1 strelu, 2 „hity“, 1 zablokovanú strelu. Brankár Devils Cory Schneider si pripísal shutout za 30 zákrokov.

V bohatom 11-zápasovom programe NHL figuroval aj zápas Vancouver – Arizona, ktorý sa skončil triumfom hostí 3:2 po predĺžení. Slovenský útočník Richard Pánik sa za vyše 13 minút výraznejšie nepresadil (1 strela, 1 „hit“, 1 zablokovaná strela).

Sumáre NHL

štvrtok:

Toronto – Washington 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly: 45. Johnsson (Matthews), 60. Tavares (Reilly) – 24. Ovečin (Carlson, Oshie), 23. Connolly (Eller, T. Wilson), 47. T. Wilson (Eller)

Florida – Carolina 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Góly: 27, Dadonov (Hawryluk), 30. Barkov (Dadonov, Huberdeau), 32. Huberdeau (Hoffman, Barkov) – 6. Williams (Pesce), 25, Niederreiter (Williams, Slavin), 41. Faulk (Teräväinen, Niederreiter), 43. Williams (Teräväinen, Aho)

New Jersey – Ottawa 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 12. Zajac (Wood, Butcher), 15. Santini (Bratt, Butcher), 24. Gabriel, Seney), 35. Wood (Severson, Greene)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 15:07 min, 1 strela, 2 „hity“, 1 zablokovaná strela

New York Rangers – Minnesota 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 26. Bučnevič (DeAngelio, Strome) – 16. Spurgeon (E. Staal, Donato, 29. Mikael Granlund (Pateryn, Parise), 52. Parise, 58. Greenway (E. Staal, Donato)

Pittsburgh – San Jose 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Góly: 1. Hertl (Burns, Labanc), 11. E. Kane (Burns), 14. Hertl (Labanc, Pavelski), 57. Burns

Montreal – Philadelphia 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Góly: 1. Gallagher (Danault, Kulak), 4. Kotkaniemi (Byron, Jordie Benn), 11. Gallagher, 23. Gallagher (Shaw, S. Weber), 27. TATAR (Domi) – 51. Raffl (Gostisbehere, Konecny)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:12 min, 1 gól, 3 strely, 1 zablokovaná strela, 2 trestné minúty, 2. hviezda zápasu

Nashville – Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Turris (Forsberg, Josi), 21. Josi (Arvidsson) – 50. Amadio (A. Wagner, Phaneuf)

Tampa Bay – Buffalo 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 32, Kučerov (T. Johnson), rozhod. sam. nájazd: Stamkos – 19. Dahlin (Bogosian, Eichel)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16:42 min, 1 strela, 4 „hity“, 1 zablokovaná strela, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod

Dallas – St. Louis 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
Góly: 24. Jamie Benn (Heiskanen, Faksa), 29. Faksa (Lindsell, Comeau), 30. Radulov (Seguin), 37. Jamie Benn (Lindell, Klingberg), 60. Seguin (Dickinson) – 33.Tarasenko (O´Reilly), 40. O´Reilly (Bouwmeester, Schwartz)

Edmonton – New York Islanders 4:3 po predĺž. (2:3, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 6. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 7. Gagner (Rieder), 38. Klefbom (Lucic, Cave), 62. McDavid (Draisaitl) – 13. Lee (Boychuk, Nelson), 20. Nelson (Eberle, Pulock), 20. Clutterbuck (Pulock, D. Toews)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 15:25 min, 2 strely, 1 pluska

Vancouver – Arizona 2:3 po predĺž. (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 10. Horvat (Roussel, Markus Granlund), 57. Gaudette (Roussel, Boeser) – 51. Chychrun (Galchenyuk, Ekman-Larsson), 56. Crouse (Archibald, Stepan), 62. Galchenyuk (Goligoski, Hinostroza)
Richard Pánik (Arizona) odohral 13:01 min, 1 strela, 1 „hit“, 1 zablokovaná strela

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tatar strelil svoj 20. gól v tejto sezóne NHL, v akcii boli aj ďalší štyria Slováci © SITA Všetky práva vyhradené.