Video: Súkromné lietadlo pristálo v Bratislave bez vysunutia podvozku, na palube bol len český kapitán

381516_lietadlo_ba 676x377.jpg

aktualizované 18. júla, 12:45

BRATISLAVA 18. júla (WebNoviny.sk) – Malé súkromné lietadlo typu Rockwell 112-Commander 115TC pri pristávaní na bratislavskom letisku v stredu dopoludnia nevysunulo pristávací podvozok.

„Na palube bol len kapitán lietadla z Českej republiky, ktorý je v poriadku. Nedošlo ani k poškodeniu vzletovo-pristávacej dráhy,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková.

Po spomínanej udalosti nebol na letisku vyhlásený žiadny typ pohotovosti. „Podľa štandardných postupov sa na miesto dostavili hasiči a prevádzkové zložky. Incident neovplyvnil prevádzku na letisku,“ uviedla Ševčíková.

Po odstránení lietadla a vykonaní kontroly stavu vzletovo-pristávacej dráhy bude prevádzka na dráhe 04-22 obnovená. O prípade predtým informoval portál Televízie Markíza tvnoviny.sk s tým, že pilotom lietadla bol český podnikateľ.

Viac k témam: letecká doprava, Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Súkromné lietadlo pristálo v Bratislave bez vysunutia podvozku, na palube bol len český kapitán © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2018