‚Belasí‘ prehrávali na ľade SKA Petrohrad o dva góly, podarilo sa im však vyrovnať. Podľahli gólom 20 sekúnd pred koncom tretej tretiny.PETROHRAD 13. januára (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava neuspeli vo svojom stredajšom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade favorizovaného SKA Petrohrad: s obhajcom Gagarinovho pohára prehrali tesne 2:3. Skončila sa tým šnúra víťazstiev „belasých“, ktorí triumfovali v predchádzajúcich siedmich dueloch.

Zverenci Miloša Říhu síce prehrávali po druhej tretine 0:2, no v úvode tretej časti skorigoval Tomáš Kundrátek a vzápätí vyrovnal Michal Sersen. Rozhodnutie o úspechu domácich hokejistov zariadil 20 sekúnd pred treťou sirénou obranca A. Belov, ktorý dostal peknú prihrávku od Kadejkina za obranu Slovana.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 50 zápasoch 73 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej 8. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví v sobotu 16. januára o 17.30 h v domácom prostredí proti Viťazu Podoľsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – streda:

SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 8. Dadonov (Šipačov, Judin), 34. Šipačov (Dadonov, Gusev), 60. A. Belov (Kadejkin) – 41. Kundrátek (Kašpar, Barker), 43. Sersen (Bartovič, Viedenský)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Komarov – Sadovnikov, Zacharenkov (všetci Rus.), 11 046 divákov

Zostavy:
Petrohrad: Koskinen – Jakovlev, A. Belov, Chafizulin, Kutejkin, Judin, Čudinov, Rukavišnikov – Kovaľčuk, Kadejkin, Bučnevič – Moses, Koskiranta, J. Lindström – Gusev, Šipačov, Dadonov – Širokov, Kablukov, Ketov – Dergačov
Slovan: Garnett – Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Sersen, Mihálik, Luža – Viedenský, V. Nedorost, L. Kašpar – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Bartovič, T. Surový, Miklík – Skalický, Lušňák, Paré

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.