Video: Šiesta etapa na Vuelta a San Juan patrila Tivanimu, Sagan s polminútovým mankom

401604_peter sagan 676x448.jpg

SAN JUAN 3. februára (WebNoviny.sk) – Domáci Germán Tivani sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy na cyklistických pretekoch Vuelta a San Juan Internacional v Argentíne. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Agrupación Virgen de Fátima sa presadil v koncovke trojčlennej skupiny, ktorá sa sformovala už v úvode etapy.

Na druhom mieste v čase víťaza skončil Daniel Díaz (Municipalidad de Pocito) a tretiu priečku obsadil Daniel Zamora (Agrupación Virgen de Fátima).

Špurt pelotónu o štvrtú pozíciu s odstupom 12 sekúnd vyhral Ír Sam Bennett v drese zoskupenia Bora-Hansgrohe. Jazdci štartovali aj finišovali na motoristickom okruhu El Villicúm v San Juane, etapa merala 153,5 km.

Sagan v závere pracoval pre tímového kolegu

Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan, ktorý si do Argentíny prišiel otestovať nohy pred jarnými klasikami v Európe, prišiel do cieľa na 52. mieste s mankom 31 sekúnd. V závere etapy pracoval pre svojho tímového kolegu Bennetta. Ďalší dvaja slovenskí zástupcovia Erik Baška (Bora-Hansgrohe) a Matúš Štoček (Beltrami Tsa – Hopplá – Petroli Firenze) figurujú vo výsledkovej listine na 127., resp. 131. pozícii.

„Dnes sme mali na programe šprintérsku etapu, v závere sme chceli ísť na Sama Bennetta. Jazdci v úniku boli silní a pomerne vysoko v celkovej klasifikácii, na lídra mali okolo dvoch minút stratu. Movistar sa podujal kontrolovať tempo v pelotóne, ale únik si vypracoval náskok piatich minút. Po 80 km sme sa pridali na pomoc a pokúsili sa sťahovať manko. Naši chlapci pracovali tvrdo, ale cyklisti v úniku odvádzali skvelú prácu a navyše v hlavnej skupine nebola dobrá spolupráca. V závere si únik dokázal postrážiť náskok, Sam vyhral špurt pelotónu a skončil štvrtý. Som spokojný s naším výkonom, no niekedy potrebujete aj ostatné tímy, aby s vami spolupracovali,“ povedal športový riaditeľ Bora-Hansgrohe Ján Valach pre oficiálnu stránku nemeckého tímu.

Líderstvo si drži Anacona

Pozíciu lídra pretekov si udržal Winner Anacona. Kolumbijčana v službách Movistaru klasifikovali v sobotu na 44. priečke so stratou 18 sekúnd. Celkovo vedie s náskokom 35 sekúnd pred Francúzom Julianom Alaphilippom (Deceuninck – Quick Step). Priebežne tretí s odstupom 57 sekúnd je Španiel Óscar Sevilla (Medellín). Petrovi Saganovi patrí 51. miesto (+11:24 min), Štoček je 93. (+20:07) a Baška 113. (+26:10).

Do úniku dňa sa dostali štyria cyklisti. Dáyer Quintana (Neri Sottoli), Daniel Díaz (Municipalidad de Pocito), Daniel Zamora a Germán Tivani (obaja Agrupación Virgen de Fátima) ušli pelotónu aj za pomoci dažďa na vzdialenosť takmer päť minút. Hlavná skupina ich manko sťahovala len pomaly, ešte 10 km pred koncom mali vedúci cyklisti k dispozícii náskok jeden a pol minúty. Pelotón to napokon nestihol a víťazom sa stal Tivani.

Podujatie Vuelta a San Juan Internacional (kat. UCI 2.1.) vyvrcholí nedeľňajšou siedmou etapou so štartom aj cieľom v San Juane s predpokladanou šprintérskou koncovkou.

Vuelta a San Juan Internacional v Argentíne

6. etapa (Autódromo El Villicúm – Autódromo El Villicúm, 153,5 km): 1. Germán Tivani (Arg.) Agrupación Virgen de Fátima 3:13:29 h, 2. Daniel Díaz (Arg.) Municipalidad de Pocito, 3. Daniel Zamora (Arg.) Agrupación Virgen de Fátima – všetci rovnaký čas, 4. Sam Bennett (Ír.) Bora-Hansgrohe, 5. Fernando Gaviria (Kol.) UAE Team Emirates, 6. Maximiliano Richeze (Arg.) Deceuninck – Quick Step – všetci +12 s,… 52. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +31,… 127. Erik Baška (SR) Bora-Hansgrohe +4:46 min,… 131. Matúš Štoček (SR) Beltrami Tsa – Hopplá – Petroli Firenze +5:46

Poradie po 6. etape: 1. Winner Anacona (Kol.) Movistar 19:14:55 h, 2. Julian Alaphilippe (Fr.) Deceuninck – Quick Step +35 s, 3. Óscar Sevilla (Šp.) Medellin +57, 4. Valerio Conti (Tal.) UAE-Team Emirates +1:03 min, 5. Felix Grossschartner (Rak.) Bora-Hansgrohe +1:13, 6. Richard Carapaz (Ekv.) Movistar +1:20,… 51. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +11:24,… 93. Matúš Štoček (SR) Beltrami Tsa – Hopplá – Petroli Firenze +20:07,… 113. Erik Baška (SR) Bora-Hansgrohe +26:10

Vuelta a San Juan Internacional 2019 – program ďalších etáp:
nedeľa 3.2.: 7. etapa (San Juan – San Juan, 141,3 km)

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Vuelta a San Juan
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Šiesta etapa na Vuelta a San Juan patrila Tivanimu, Sagan s polminútovým mankom © SITA Všetky práva vyhradené.

3. februára 2019