Video: Sagan zakončil Tour Down Under skvelým druhým miestom

Celkovým víťazom Tour Down Under sa stal Austrálčan Richie Porte s náskokom 48 sekúnd pred Kolumbijčanom Estebanom Chavesom.ADELAIDE 22. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan sa ani v záverečnej 6. etape pretekov Tour Down Under nedočkal prvého tohtosezónneho víťazstva. Po 90 km kritéria na mestských okruhoch v Adelaide Sagan (Bora-Hansgrohe) finišoval opäť druhý za Austrálčanom Calebom Ewanom (Orica-Scott). Tretí skončil Slovinec Marko Kump z tímu UAE Abu Dhabí.

Z celkového triumfu sa teší Porte
Celkovým víťazom sa stal Austrálčan Richie Porte s náskokom 48 sekúnd pred Kolumbijčanom Estebanom Chavesom. Pretekár tmu BMC Racing Porte spečatil svoj triumf už v sobotu, keď štvrtý rok po sebe vyhral kráľovskú etapu s tradičným cieľovým stúpaním na Willunga Hill.

Odporúčame:

Moderátor nepoznal Saganovu Katku, je z toho vtipný rozhovor

V nedeľu mu stačilo dôjsť do cieľa v pelotóne na 48. mieste, ktorý z väčšej časti prišiel pokope v čase víťaza. Saganov tímový kolega v Bore Michael Kolář skončil v záverečnej etape na 51. priečke a zástupca Quick-Step Floors Martin Velits bol klasifikovaný ako stošiesty s odstupom 17 sekúnd.

Cyklistické preteky Tour Down Under 2017:

1. etapa: Video: Sagan na Tour Down Under rozbiehal špurt pre Bennetta
2. etapa: Video: Porte lídrom Tour Down Under, Sagan je na 76. mieste
3. etapa: Video: Skvelý Sagan skončil druhý v etape Tour Down Under
4. etapa: Video: Fantastický Sagan opäť druhý na Tour Down Under
5. etapa: Video: Porte opäť ovládol kráľovskú etapu, Sagan neútočil

Ewan ovládol štyri zo šiestich etáp
Peter Sagan v záverečnom špurte na TDU po tretí raz nestačil na Ewana. V poslednej etape sa opäť na neho doťahoval zozadu. Už-už sa zdalo, že ho dostihne, ale domáci rýchlik sa mu v samom závere vzdialil na takmer dĺžku bicykla. Iba 22-ročný mladík Ewan ovládol štyri zo šiestich etáp na 19. ročníku Tour Down Under.

Sagan tri druhé miesta vo svojich úvodných pretekoch sezóny pretavil do celkovo štvrtej priečky v bodovacej súťaži, kde dominoval Ewan pred holandským šprintérom Dannym van Poppelom a Austrálčanom Nathanom Haasom. V konečnom poradí pretekov Sagan obsadil 71. miesto s odstupom 10:24 min na víťazného Porteho. Slovenský cyklistický fenomén viackrát zdôraznil, že TDU je pre neho prípravou na oveľa dôležitejšie preteky jarnej časti sezóny a jeho forma má ešte ďaleko od ideálnej. Martina Velitsa klasifikovali celkovo na 90. pozícii, Michael Kolář obsadil konečnú 122. priečku.

Tour Down Under bolo vstupné podujatie nového ročníka prestížnej série UCI WorldTour, v ktorej celkové prvenstvo obhajuje Peter Sagan. Dvojnásobný a úradujúci majster sveta sa na preteky v okolí Adelaide vrátil po siedmich rokoch, v sezóne 2010 si tam celkovým 29. miestom pootvoril dvere do veľkej cyklistiky.

Cyklistické preteky Tour Down Under 2017:

6. etapa: Adelaide – mestské okruhy (90 km):
1. Caleb Ewan (Aus.) Orica-Scott 1:55,28 h , 2. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe, 3. Marko Kump (Slovin.) Team UAE Abu Dhabí, 4. Danny van Poppel (Hol.) Team Sky, 5. Sean de Bie (Belg.) Lotto Soudal, 6. Lorrenzo Manzin (Fr.) FDJ,…48. Richie Porte (Aus.) BMC Racing, 51. Michael Kolář (SR) Bora Hansgrohe – všetci rovnaký čas ako víťaz,…106. Martin Velits (SR) Quick-Step Floors +17 s.

Konečné poradie po 6. etape:
1. Richie Porte (Aus.) BMC Racing Team 19:55:49 h, 2. Esteban Chaves (Kol.) Orica-Scott +48 s, 3. Jay McCarthy, Bora-Hansgrohe +51, 4. Nathan Haas (obaja Aus.), Dimension Data +51, 5. Diego Ulissi (Tal.) Team UAE Abu Dhabi +59, 6. Rohan Dennis (Aus.) BMC Racing +1:02 min,…71. Peter Sagan (SR) Bora Hansgrohe +10:24 min, 90. Martin Velits (SR) Quick-Step Floors +17:00,.. 122. Michael Kolář (SR) Bora-Hansgrohe +30:24.

Bodovacia súťaž:
1. Caleb Ewan (Aus.) 63 bodov, 2. Danny van Poppel (Hol.) 51, 3. Nathan Haas (Aus.) 46, 4. Peter Sagan (SR) 44, 5. Jay McCarthy 39, 6. Richie Porte (obaja Aus.) 30

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. januára 2017