GIRONA 1. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Realu Madrid zvíťazili na ihrisku Girony 3:1 v odvete štvrťfinále Španielskeho kráľovského pohára a po päťročnej pauze postúpili do semifinále. Výrazne im k tomu pomohol aj prvý domáci zápas, keď na Štadióne Santiaga Bernábeua pred týždňom zvíťazili 4:2.

Dostal sa pred Sáncheza

Už po prvom polčase odvety bolo prakticky rozhodnuté, keďže dvoma gólmi sa blysol Karim Benzema. Francúzsky tridsiatnik prežíva skvelé obdobie, v ostatných troch zápasoch rozvlnil sieť päťkrát a celkovo sa dostal na 209 strelených gólov v drese Realu Madrid. V historickej tabuľke madridských kanonierov sa dostal na šieste miesto pred Mexičana Huga Sáncheza.

„Zažíva skvelé strelecké obdobie, užívajme si ho spoločne s ním,“ povedal na adresu Benzemu tréner „bieleho baletu“ Santiago Solari. „Pár rokov sme chýbali v semifinále, takže sa z toho teraz všetci tešíme,“ doplnil brankár Keylor Navas.

Najväčší rival

Jediný gól Girony v domácej odvete strelil v 71. min Pedro Porro, o päť minút neskôr pečatil triumf hostí stredopoliar Marcos Llorente. Futbalisti Girony natiahli sériu bez víťazstva na 11 zápasov, zároveň prehrali po štvrtý raz v sérii vo všetkých súťažiach. Katalánsky klub bol vo štvrťfinálovej fáze domácej pohárovej súťaže vôbec po prvý raz.

Do semifinále Copa del Rey okrem Realu Madrid postúpil aj jeho najväčší rival FC Barcelona a rovnako Valencia a Real Betis Sevilla. Semifinálové dvojice budú známe po piatkovom žrebe.

Copa del Rey – štvrťfinále, odveta

Girona – Real Madrid 1:3 (0:2) – prvý zápas 2:4, do semifinále postúpil Real Madrid

Viac k témam: Copa del Rey, FC Girona, Real Madrid
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Real Madrid je po piatich rokoch v semifinále Copa del Rey, najviac sa blysol Benzema © SITA Všetky práva vyhradené.