Video: Požiare na Madeire zabíjali, turistov evakuovali

Lesné požiare, ktorých hasenie komplikujú horúčavy a silný vietor, si na Madeire vyžiadali evakuáciu vyše 1000 miestnych obyvateľov a turistov. LISABON 10. augusta (WebNoviny.sk) – Lesné požiare na portugalskom ostrove Madeira si vyžiadali životy troch ľudí v seniorskom veku, informovala agentúra AP. Predseda ostrovnej samosprávy Miguel Albuquerque informoval, že telá obetí našli v stredu ráno v dvoch požiarom zničených domoch v metropole ostrova, meste Funchal.

Ďalších viac ako 300 ľudí muselo vyhľadať lekárov po tom, ako sa nadýchali splodín horenia alebo utrpeli ľahšie popáleniny. Lesné požiare, ktorých hasenie komplikujú horúčavy a silný vietor, si na Madeire vyžiadali evakuáciu vyše 1000 miestnych obyvateľov a turistov. Zhorel pri nich aj jeden z päťhviezdičkových hotelov.

Celkovo na území Portugalska vyčíňa teraz asi 20 lesných požiarov. Portugalský premiér António Costa, ktorý kvôli tomu prerušil dovolenku, informoval, že na hasenie požiarov budú nasadené všetky dostupné prostriedky. Ako dodala agentúra EFE, Costa požiadal o pomoc už aj susedné Španielsko.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016