Video: Porte od hrôzostrašnej nehody na Tour de France po prvý raz vysadol na bicykel

349397_richie porte 2 640x420.jpg

BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) – Austrálčan Richie Porte sa v pondelok prvý raz od vážnej nehody na júlovej Tour de France posadil na bicykel.

Tridsaťdvaročný jazdec tímu BMC Racing uverejnil fotku na svojom twitteri s komentárom: „Prvýkrát vyrážam na cestu od pádu na Tour de France. Cítim sa ako v prvý deň v škole. Veľmi sa teším.“

Tasmánsky rodák patril na nedávnej Tour medzi najväčších favoritov na triumf, jeho nádeje však zhasli v 9. etape do Chambéry, keď spadol v zjazde z kopca Mont du Chat. Porta z miesta nehody musela odviezť sanitka, neskôr mu diagnostikovali zlomeninu kľúčnej kosti a panvy.

Odporúčame:
Video: Porte mal na Tour de France ťažký pád, zhodil aj Martina a narazili do skál (aktualizované)

Počas zotavovania vyjadril nádeje, že by sa mohol zapojiť do súťažného diania ešte pred koncom sezóny. „Mohol by som sa predstaviť na Okolo Británie alebo kanadských klasikách ako pomoc tímu, pretože moja forma je preč,“ povedal Porte minulý mesiac. Informácie priniesol portál Cyclingnews.

Viac k témam: cyklistika, Richie Porte, Tour de France, Tour de France 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Porte od hrôzostrašnej nehody na Tour de France po prvý raz vysadol na bicykel © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2017