Video: Nedorost po hrôzostrašnom zranení iba oddychuje

Václava Nedorosta teší, že jeho kluboví spoluhráči statočne bojujú o účasť v play-off KHL. Od vyraďovacej časti Slovan Bratislava aktuálne delia tri body.ČESKÉ BUDĚJOVICE 24. januára (WebNoviny.sk) – Český útočník Václav Nedorost z hokejového Slovana Bratislava po hrôzostrašnom zranení v prvej polovici januára stále iba oddychuje. Spáva aj štrnásť hodín denne a dočasne sa presťahoval do Českých Budějovíc k rodičom. „Krik mladšieho syna mi nerobil dobre,“ priznal 34-ročný hokejista.

Nedorosta zranil Golyšev
Václav Nedorost utrpel ťažký otras mozgu v zápase KHL proti Jekaterinburg, doplatil na zákrok Anatolija Golyševa. Ten od vedenia súťaže dostal dištanc na tri stretnutia.

„Nikdy som nemal ťažký otras mozgu a netuším, ako sa to prejavuje a ako dlho trvá zotavenie. Stále o tom zháňam informácie na internete a zatiaľ som nenašiel nič povzbudzujúce,“ pokračoval V. Nedorost. Jeho prípadný návrat na súťažný ľad je teda v nedohľadne, v tejto sezóne už pravdepodobne do diania nezasiahne.

Odporúčame:

Video: Golyšev brutálne fauloval Slovanistu Nedorosta

Nedorost má ťažký otras mozgu, podľa Krikunova to faul nebol

Říha dostal trest, bežal pomôcť po krutom faule na Nedorosta

Václav Nedorost si už medzičasom pozrel zákrok spomenutého Rusa Golyševa, po ktorom ho museli transportovať z ľadu na nosidlách a putoval priamo do nemocnice. Na súpera však nie je nahnevaný. „Ak by som mal byť nahnevaný na každého hráča, ktorý ma kedy zranil, tak by sme sa bavili tak o päťdesiatich hokejistoch. Ale ranu som dostal poriadnu,“ poznamenal s úsmevom český útočník.

Chýbajúce výplaty na výkon vplyv nemali
Rodáka z Českých Budějovíc teší, že jeho kluboví spoluhráči statočne bojujú o účasť v play-off KHL. Od vyraďovacej časti „belasých“ aktuálne delia tri body. „Videl som ostatné dva zápasy. Tím sa dostal do laufu, je však potrebné to udržať,“ povedal.

Úspešné ťaženie Slovana v ostatnom období spája Václav Nedorost so skutočnosťou, že hráči mali pred Vianocami dostať chýbajúce výplaty. „Každý je teraz generál a hovorí, že keby nám načas platili od začiatku sezóny, tak by sme boli hore. Je to skôr poučenie pre tých, čo sa starajú o financie, aby sa to nestávalo. Na výkony to vplyv má, nech sa hovorí, čo sa hovorí,“ dodal.

Vyjadrenia Václava Nedorosta priniesol český denník Sport.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. januára 2017